Savivaldybės georeferencinės duomenų bazės sudarymas


Plungės rajono savivaldybės georeferencinės duomenų bazės sudarymas. Įvadas. Profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti šiuo darbu sąrašas. Informacijos šaltinių apžvalga. Plungės rajono savivaldybės georeferencinės duomenų bazės sudarymas. Darbo metodai ir priemonės. Pradiniai informacijos šaltiniai GIS duomenų bazėms sukurti. Darbo procesas. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltinių sąrašas. Anotacija. Annotation.

Georeferencinė GIS duomenų bazė (georeferencinė duomenų bazė) – apibrėžtos teritorijos georeferencinių duomenų visuma organizuota georeferencinių sistemų principais.

Georeferenciniai duomenys – universalaus vartojimo geoduomenys apie svarbiausius topografinius ir inžinerinius objektus.

Didžioji dalis informacijos yra sukaupta analoginėje formoje t.y. pagrindinis informacijos šaltinis yra planšetės mastelyje 1:500. Kita dalis informacijos yra skaitmeninėje formoje. Tačiau pastaroji dalis nėra susisteminta ir reikalauja papildomų darbų.

Vektorizavimo darbai daromi tam, kad palengvinti požeminių tinklų administravimą. Tai padeda operatyviau šalinti gedimus. Projektuojant tinklus greitai galima bus surinkti reikiamą informaciją, apskaičiuoti tinklų apkrovas, atlikti erdvinį įvykių ir pasekmių modeliavimą. Svarbiausias argumentas yra tas, kad visi ką tik išvardinti darbai yra daromi labai greitai su minimaliomis sąnaudomis. Ankščiau tiems darbams buvo sugaištama daug laiko, dabar bus padaroma per trumpa laiką.

Geoinformacinės sistemos teikiami privalumai yra greitis, informacijos gausa bei patogus naudojimas. Tačiau prieš tai reikia atlikti gausybę darbų. Šių darbų pagrindą sudaro rastrinių duomenų vektorizavimas ir atributinės informacijos užpildymas. Rastriniams duomenims vektorizuoti pasirinkau metodą kai yra braižoma kompiuterio ekrane ant skenuotų vaizdų. Panašiems darbams galima taikyti ir kitus metodus, tačiau šis yra paprastesnis ir tikslesnis. Vektorizavimui galima naudoti įvairią programinę įrangą. Tačiau vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį į tai ar programinė įranga palaiko geoobjektų atributinę informaciją kadangi patogiausia yra pradinę informaciją pildyti vektorizavimo metu.

Svarbu yra palaikyti turimos duomenų bazės tikslumo lygį. Tam tikslui būtina sekti natūroje vykstančius pasikeitimus ir juos fiksuoti duomenų bazėje. Duomenų patikimumas yra labai svarbu, nes neteisingi duomenys gali iškraipyti atliekamus skaičiavimus ir vartotojai priims neteisingus sprendimus.

Plungės rajono savivaldybės geoinformaciniai duomenys nėra slapta informacija. Jie yra prieinami visuomeniniam vartojimui. Piliečiai, norėdami gauti juos dominančią informaciją, gali kreiptis į vietos savivaldybę.

Šiandienos problema yra ta, kad informacija apie miesto inžinerinius tinklus yra pasenusi bei nepatogioje naudoti formoje. Tai neatitinka šiai dienai keliamų reikalavimų.

Darbo tikslas – išanalizuoti Plungės rajono savivaldybės georeferencinės duomenų bazės sudarymą.

Darbo objektas – Jai priklauso geodezinio pagrindo, inžinerinių tinklų bei topografiniai susisteminti ir metodiškai sutvarkyti duomenys. Toks pasirinkimas yra todėl, kad savivaldybės atlieka tam tikrą valdymo funkciją šiuos tinklus aptarnaujančiose bendrovėse. Kitos komunikacijos, tokios kaip ryšio perdavimo linijos, elektros perdavimo linijos, dujotiekiai, priklauso privačioms bendrovėms ir į savivaldybių valdymo sferą nepatenka. Pastarųjų komunikacijų geoinformacinėmis duomenų bazėmis rūpinasi pačios bendrovės.

Darbo tikslui pasiekti iškėliau šiuos uždavinius:

1. Teoriškai išnagrinėti informacinius šaltinius apie georeferencinę duomenu bazę.

2. Sukurti vektorinius duomenis su atributine informacija taip, kad savivaldybės darbuotojai, projektuotojai bei tinklus aptarnaujančios įmonės, galėtų juos analizuoti kompiuterinių priemonių pagalba.

3. Eksportuoti duomenis į ESRI Shape duomenų formatą.

Darbo apimtis penkiasdešimt keturi puslapiai. Baigiamajį darbą sudaro įvadas, profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti sąrašas, skyriai, išvados ir pasiūlymai informacinių šaltinių apžvalga, anotacija bei literatūros sąrašas. Darbe yra trisdešimt trys paveikslai ir dvi lentelės.

  • Geodezija Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 2884 KB
  • 2015 m.
  • 48 puslapiai (8984 žodžiai)
  • Kolegija
  • A
  • Savivaldybės georeferencinės duomenų bazės sudarymas
    10 - 5 balsai (-ų)
Savivaldybės georeferencinės duomenų bazės sudarymas. (2015 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/savivaldybes-georeferencines-duomenu-bazes-sudarymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:06
×