Savivaldybių biudžetai bei jų sudarymo principai Savivaldybės biudžeto analizė


Įvadas. Lentelių sąrašas. Grafikų sąrašas. Savivaldybės biudžetas. Savivaldybių biudžeto pajamos. Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslas. Porinė regresinė analizė. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Keletos metu biudžeto lyginimas. Išvados. Šaltiniai. Grafikas 1 Y ir X1 regresijos kreivė. Grafikas 2 Slenkančio vidurkio metodu gauti duomenys. Grafikas 3 Eksponentinio išlyginimo metodu gauti duomenys. Grafikas 4 2008 metų biudžetas. Grafikas 5 2009 metų biudžetas. Grafikas 6 20110 metų biudžetas. Grafikas 7 2012 metų biudžetas. Grafikas 8 2013 metų biudžetas. Grafikas 9 2014 metų biudžetas. Grafikas 10 Biudžėtu palyginimas.

Savo kursiniame darbe stengiuos išanalizuoti Rokiškio savivaldybės biudžetą, taip pat aprašyti kas yra biudžetas, bei aprašyti jo sudarymo principus. Jeigu norime būtį finansiškai išpruse mums svarbu žinoti kas yra biudžetas ir kokie yra mūsų savivaldybės sudarimo principai, kadangi mes esame mokėščių mokėtojai ir turim žinoti kam yra skiriami mūsų sumokėtį pinigai. Rokiškio biudžėto analizė atliksiu: Koreliacinė regresinė analizės būdų, prognazavimą slenkančio vidurkio metodu ir eksponentinio išlyginimo metodais, taip pat palyginsiu keletos metu savivaldybės biudžetą.

Kuo koreliacijos koeficientas yra arčiau -1 arba 1 tuo ryšis tarp Y ir X yra stipresnis. Iš to galime daryti išvada kad ryšis tarp Y ir X1 yra labai stipus, tarp Y ir X2 labai silpnas ir tarp Y ir X3 silpnas.

Norint nustatyti koreliacijos koeficiento reikšminguma mums reikės panaudoti MS Excel funkciją TINV ir naudojantis formulė apskaičiuoti koreliacijos reikšmingumą:

Kadangi koreliacinis reikšmingumas X1 (mokeščiu) yra didesnis už t kritinį galima daryti išvada, kad tik X1 koreliacijos koeficientas yra reikšmingas

a0 apskaičiuojame pagal MS Excel formulė – INTERCEPT

a1 apskaičiuojame pagal MS Excel formulė – SLOPE

Kadangi F

Slenkantysis vidurkis = n suma reikšmių jų paskutinių/n.

Norėdamas prognozuoti biudžeto kitimą remdamas slenkančiuoju vidurkiu,pirmiausia pasirinkau duomenų kiekį – dvejus ir trejus metus, kuriuos imsiu vidurkiui skaičiuoti. Tai reiškia, kad skaičiuosiu prognozę remdamasis dviejų ir trijų metų slenkančiojo vidurkio metodu.

Iš gautu duomenu galima daryti išvadą, kad Rokiškio savivaldybės biudžetas bus 22562,86 Eur. Arba 22115,85 Eur. sprendžiant iš paklaidos rodmenu galime daryti išvada, kad trijų metu slenkančio vidurkio prognozė yra tikslesnė.

Sprenžiant iš gautu duomenu Rokiškio biudžetas bus 22716,1476 Eur arba 22611,36 Eur. Sprenžiant iš paklaidos kvadrato galima daryti išvadą, kad tikslesnis biudžetas bus kai α=0,5.

  • Microsoft Word 367 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2331 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Savivaldybių biudžetai bei jų sudarymo principai Savivaldybės biudžeto analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Savivaldybių biudžetai bei jų sudarymo principai Savivaldybės biudžeto analizė. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/savivaldybiu-biudzetai-bei-ju-sudarymo-principai-savivaldybes-biudzeto-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 06:47
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!