Savivaldybių funkcijos


Referatas savivaldybes funkcijos. Savivaldybes funkcijos. Referatas savivaldybė ir jos funkcijos. Savivaldybiu funkcijos lietuvoje. Referatas savivaldybiu funkcijos. Savivaldos funkcijos. Savivaldybes referatas. Kursinis darbas savivaldybes administacija. Excel funkcijos kursinis. Savivaldybės funkcijos referatas.

Dabartinės savivaldybių funkcijos. Vietos savivalda tarpukario Lietuvoje.

Tarpukario Lietuvoje vietos valdžios klausimas pirmą kartą Lietuvos Valstybės Taryboje buvo iškeltas 1918 metų lapkričio 3 dieną. Norėdamos įvesti tvarką ir visur užtikrinti Lietuvos valdžiai paramą, Valstybės taryba ir Vyriausybė paragino visos šalies žmones nedelsiant kurti savivaldybes. 1918 metais savivaldybės buvo įkurtos ne tik daugumoje apskričių, Kaune ir Šiauliuose, bet ir daugelyje didesnių Lietuvos miestų bei miestelių – Jurbarke, Prienuose, Kražiuose ir kitur. Kai kūrėsi pirmosios savivaldybės, jokių valstybės norminių aktų, reglamentuojančių vietos valdžios sudarymą, nebuvo.

Savivaldos atgaivinimas vyko labai sudėtingomis sąlygomis. Kurtis savivaldybėms trukdė vokiečių okupacinė administracija, kareivių tarybos, susidarę po lapkričio 9 dienos įvykusios revoliucijos Vokietijoje. Su Lietuvos vyriausybe atsisakė bendradarbiauti lenkai, kai kur pav., Babtuose, Onuškyje buvo išrinktos ir lenkiškos, ir lietuviškos tarybos. Didelę įtaką turėjo ir bolševikai, ėmęsi organizuoti darbininkų atstovų tarybas. Gruodžio 15 dieną tokia taryba buvo išrinkta Vilniuje, gruodžio 21 Kaune, gruodžio 23 dieną Šiauliuose ir Panevėžyje. Žemaitijoje savo tarybas ėmėsi organizuoti socialiniai revoliucionieriai.

Matydama tokį chaosą, Lietuvos Vyriausybė ėmė kurti savivaldos įstatymą, o laikinai, 1918m. gruodžio 17 d. buvo išleitas vidaus reikalų ministro V. Stašinsko aplinkraštis Dėlei savivaldybių Lietuvoje.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1614 žodžiai)
  • Tomas
  • Savivaldybių funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Savivaldybių funkcijos. (2012 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/savivaldybiu-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 08:51
×