Savivaldžiai automobiliai


Autonominio automobilio vizija. Penki automobilių autonomiškumo lygiai. Pagalba vairuotojui sistemos vystimasis. Autonominių automobilių nauda. Veikimo principas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Dar visai neseniai autonominiai automobiliai buvo tik tolimos ateities konceptiniai modeliai, bet ne tai, kas yra realu. Vis dėlto pastaruoju metu tiek automobilių gamintojai, tiek tokios kompanijos, kaip „Google“, „Tesla“, „Uber“, o kai kurių pranešimų duomenimis, ir „Apple“, skiria didelius pajėgumus autonominiams automobiliams kurti. Pasižiūrėję detaliau, galime matyti, kad jau dabartiniai automobiliai turi nemažai autonominių funkcijų, viena iš jų – autonominis parkavimas. Prognozuojama, kad nauja autonominių automobilių era turėtų prasidėti iki 2021 metų. Pasaulio ekonomikos forumas paskaičiavo, kad autonominių automobilių sektoriaus vertė sukurs 67 milijardus dolerių, o šių automobilių nauda, kuri pasireikš geresne transporto sistema, aplinkosauga, mažesnėmis kuro sąnaudomis, efektyvesniu žmonių laiko išnaudojimu, mažesniu avarijų kiekiu, visuomenei per ateinančius 10 metų viršys 3 trilijonus dolerių.

Kartu su šiais technologiniais pokyčiais laukiama nemažų pokyčių ir paslaugų sektoriuje – Singapūre jau yra įgyvendinamas taksi paslaugų teikimo autonominiais automobiliais projektas. Transporto kompanijos vertina autonominių automobilių panaudojimo galimybes gabenant krovinius. Kita vertus, pasaulyje jau yra mirtino incidento pavyzdys, kai automobilio naudotojas žuvo naudodamasis autonominio vairavimo funkcija. Todėl kartu su technologijų pažanga ir besikeičiančiais visuomeniniais santykiais, kyla ir nemažų iššūkių įstatymų leidėjui. [1]

iki 2022 metų beveik 90 procentų naujų automobilių turės balso atpažinimo funkciją. Kitas žingsnis link ateities automobilio – mūsų veido išraiškų bei balso intonacijų atpažinimas. Pažangios sistemos, aprūpintos vaizdo kameromis bei sudėtingais mikrofonais, galėtų atpažinti, kokias dainas mėgsta vairuotojas ar situacijas, kuomet norisi pasimėgauti tyla. Nuotaiką galėtų atitikti ir salono vidaus apšvietimas Tikimasi, kad iki 2022 metų debesijos technologijomis paremta valdymo balsu sistema bus montuojama trijuose iš keturių naujų automobilių. Be to, prognozuojama, kad ateities sistemos virs asmeniniais asistentais, atliekančiais užduotis ar užsakančiais maistą išsinešimui, kol vairuotojas bus įstrigęs eismo spūstyse.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1573 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Savivaldžiai automobiliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Savivaldžiai automobiliai . (2020 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/savivaldziai-automobiliai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 18:28
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo