Savižudybė (3)


Savižudybės sąvoka.Savižudybės sampratą pagal Diurkheimą. Savižudybės Lietuvoje. Savižudybės Lietuvoje užkirtimo būdai. Vaikų savižudybės priežastys. Bendros priežastis vedančias žmogų į savižudybę. Savižudybės pavojaus ženklai. Depresija. Alkoholizmas. Šizofrenija. Somatinės ligos. Kaip užmegzti kontaktą su asmeniu, galvojančiu apie savižudybę ar mėginusiu nusižudyti? / Kaip bendrauti? Kaip klausti? / Ko nedaryti? Išvados. Literatūra.

1990 - 2000 m. Lietuvoje vykusios socialinės, politinės, ekonominės permainos parodė, kad didelė dalis gyventojų nepajėgė tinkamai prisitaikyti naujoje, socialinio aktyvumo reikalaujančioje aplinkoje, kas ir lėmė savižudybių dažnio augimo šiuo laikotarpiu tendenciją. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, ypač svarbu, kad, vykdant savižudybių prevenciją, valstybės pastangos būtų skiriamos modernioms psichosocialinio pobūdžio programoms, būtų siekiama padėti individams, šeimoms ir bendruomenėms įgyti reikiamą psichologinį atsparumą ir tinkamai prisitaikyti naujoje aplinkoje.

1999 m. pradėta vykdyti Valstybinė psichikos ligų profilaktikos programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gruodžio 20 d. nutarimu Nr. 1441. Siekiant užkirsti kelią savižudybių skaičiaus augimui, šioje programoje buvo numatytos priemonės, skirtos programų padidintos savižudybės rizikos asmenų grupėms sudarymui ir vykdymui, taip pat specialistų mokymui, šviečiamųjų radijo ir televizijos laidų rengimui. Valstybinė psichikos ligų profilaktikos programa buvo vykdoma iki 2009 metų, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 645 patvirtino Valstybinę psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo 2008-2010 metų programą.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 574 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (2903 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Monika
  • Savižudybė (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Savižudybė (3). (2013 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/savizudybe-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 02:00
×