Savizudybė referatas (2)


Suicidas jo socialinės priežastys ir pasekmės. Galima išskirti tam tikras suicidinės rizikos grupes. Keletas požymių, kurie padeda atpažinti ketinantį nusižudyti vaiką. Surasti dingusio 16-mečio kauniečio palaikai – įtariama savižudybė dėl meilės. Lietuvos žmonių savižudybės istoriniu laikotarpiu. Statistika. Literatūra.

Negebėjimas pasijausti lygiateisiu nariu paauglių bendrijoje, dėl to šio tarpsnio vaikai save laiko atstumtaisiais, niekam nereikalingais;

Paaugliai dažniausiai bando nusižudyti medikamentais. Daugelis tokių vaikų gyvena nepilnose, asocialiose šeimose, kur ypač daug sergančių lėtiniu alkoholizmu, daug agresijos, smurto, savižudiško elgesio pavyzdžių.

Staigūs ir ryškūs mokinio elgesio pasikeitimai: energingas ir judrus vaikas staiga tampa tylus, užsidaręs arba, atvirkščiai, buvęs ramus pradeda elgtis neįprastai aktyviai ar net agresyviai, pykstasi su tėvais, bėga iš namų. Neretai pablogėja mokymasis, gali imti rodyti atsisveikinimo ženklus: gražina skolintus daiktus, pinigus, dovanas.

Vaiko pasisakymuose galima išgirsti užuominas apie nenorą gyventi, vienišumą, nereikalingumą. Tokios mintys gali pasireikšti literatūriniuose rašiniuose, piešiniuose.

Vaiko emocinėje būsenoje pasireiškia: nerimas, pyktis, susikaustymas, ryškūs nuotaikos svyravimai, liūdnumas, prislėgtumas.

Suaugę žmonės ryžtasi nutraukti savo gyvenimą dėl labai įvairių priežasčių. Štai kai kurios jų:

Globalinių katastrofų grėsmės sukelta baimė (1985m. vienas žmogus nusižudė pats, prieš tai išžudęs visą savo šeimą, pamatęs filma “Siūlai” apie branduolinį karą);

Socialinis statusas. 3-8 kartus daugiau savižudybių pasitaiko tarp žemiausio sluoksnio žmonių;

Savižudybė, gelbėjantis nuo nelaisvės (Pilėnai; mūsų pokario partizanų, vengiančių pakliūti į saugumo rankas, savižudybės);

Žmonės žudėsi. Per visą sovietmetį kasmet jų nusižudydavo vis daugiau. Duomenys apie savižudybes buvo griežtai įslaptinti. Kasmet Sovietų Sąjungoje nevilties ir jos lemiamo beatodairiško savęs naikinimo vis daugėjo. Žinomi likimai daugelio jaunų gabių Lietuvos menininkų, kuriuos sovietinė nelaisvė ir nykuma stūmė į girtuokliavimą ir savižudybes. Didelis savižudybių skaičius rodė, kad visuomenėje yra daug psichologinio skausmo, psichosocialinio streso, bet mažai jiems įveikti reikalingų resursų ir adekvačios pagalbos.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1298 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Savizudybė referatas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Savizudybė referatas (2). (2013 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/savizudybe-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:33
×