Savižudybė tragedija


Savižudybė-tragedija,atimanti didžiausią vertybę-gyvenimą.Ji nieko neišspręndžia.Lieka tik kančia ir tūkstančiai neišnaudotų galimybių. Kasmet mūsų planetoje prieš save ranką pakelia mažiausiai milijonas žmonių.Lietuvoje kasmet nusižudo apie 1700 žmonių,o dešimt kart daugiau,t.y.per 17000,kasmet mėgina nusižudyti.Kasdien Lietuvoje nusižudo 4-5 žmonės.Tai daugiau negu žūsta autoavarijose.Kiekviena savižudybė paveikia mažiausiai šešis su nusižudžiusiuoju susijusius žmones.

Ji nieko neišspręndžia.

Per 17000,kasmet mėgina nusižudyti. Kasdien Lietuvoje nusižudo 4-5 žmonės. Tai daugiau negu žūsta autoavarijose.

Pokalbio ištrauka su anoniminės psichologinės-psichoterapinės konsultacijos psichologe vida kaleinikoviene.

-jūs ir jūsų kolegos turbūt esate ta paskutinioji gija,jungianti nusižudyti pasiryžusį žmogų su visuomene arba gal geriau sakykim su kitais žmonėmis.

-turiu pasakyti,kad tie kurie rimtai nuspręndžia žudytis mums skambina retai. Pokalbiai su potencialiais savižudžiais ir mums patiems psichologams yra labai sunkūs. Beveik be išimčių tai labai depresyvūs žmonės. Jie skambina,tačiau nėra pasiruošę pokalbiui. Na,suka numerį ir sako: aš nežinau ką man daryti. arba: aš nieko nenoriu,man viskas nusibodo. ir ką nors iš jo labai sunku išpešti.

Tai ką patiri kalbėdamas su ketinančiu žudytis išlieka ilgam. Apima sunkumas,nes atsakomybė didelė. Žmogus kalba,kalba,jauti,kad kontaktas labai menkas,o paskui jis ima ir pasako. Prisimenu savo pirmąjį tokio pobūdžio pokalbį. Naktį paskambino moteris. Pabaigoje ji man pasakė- nieko jūs man nepadėjot. Taip ir maniau,kad nieko jūs man nepadėsit. po tokios pabaigos labai blogai jaučiausi. Nerimavau dėl tos moters,netgi ėmiau sekti laikraščius. Vėliau paaiškėjo,kad tas žmogus skambina jau ne pirmą kartą,ir čia būtent tas atvejis,kai psichologas provokuojamas grąsinant savižudybe.

Jaunų žmonių savižudybių grėsmingai daugėja. Jaunas žmogus kuris garsiai prabyla apie ketinimą pasitraukti iš gyvenimo,paprastai to nepadaro. Savižudybė jam-paskutinis būdas prašyti pagalbos. Deja,tai lieka tik šauksmu tyruose. Paaugliai žudosi jausdami savo bejėgiškumą:nelaiminga meilė,despotiški tėvai,kankinimai mokykloje. Jie nežino,kaip išspręsti įvairias problemas,neturi jokių apsigynimo būdų. Kaip gali gyventi,jei praradai savo pirmą,vienintelę meilę?Gyvenimas baigiasi tą akimirksnį,tampa tuščias,nykus. Neaišku į ką kreiptis,iš ko laukti patarimo. Tokie abstraktūs suaugusiųjų samprotavimai,kaip: bus tų meilių ,jo neįtikina,nenuramina.

Nepaguodžia. Išėjimas iš gyvenimo-bandymas išspręsti gyvenimo sunkumus. Jei draugas ateina pasiguosti,jam da .

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (1695 žodžiai)
  • Savižudybė tragedija
    10 - 3 balsai (-ų)
Savižudybė tragedija. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/savizudybe-tragedija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:13
×