Savižudybės ir prevencijos būdai


Savižudybės ir prevencijos būdai. Savižudybė – sąmoningas savo paties gyvybės nutraukimas. Savižudybės riziką didinantys veiksniai. Tradicijos ir kultūrinės. Savižudybės proceso etapai. Minčių etapas Ketinimų etapas (ambivalencija) Apsisprendimas ir veiksmų etapas. Požymiai, padedantys atpažinti norinčius nusižudyti. Kalba arba juokauja. Staiga pasikeičia, pradeda kitaip elgtis savo aplinkoje. Atsiranda ryškūs nuotaikos. Norint padėti, nesielkime taip. Neišsigąskite ir neparodykite. Patarimai, norinčiojo nusižudyti, artimiesiems. Rodyti atidumą, rūpestį ir nuoširdumą. Išanalizuoti kitokias išeitis Išklausinėti. Sudaryti žmogui galimybę išreikšti vyraujančius jausmus (pyktį. Mitai ir tikrovė. Kur kreiptis pagalbos. Informacinių šaltinių sąrašas.


Savižudybė – sąmoningas savo paties gyvybės nutraukimas, ar bet koks prieš save nukreiptas veiksmas, kurio pagrindinis tikslas yra mirtis.

Tradicijos ir kultūrinės nuostatos. Smurto paplitimas Alkoholis, narkotinai ir kt. Savižudybės idealizavimas žiniasklaidoje Somatinės ligos Ankstesni mėginimai žudytis.

Minčių etapas Ketinimų etapas (ambivalencija) Apsisprendimas ir veiksmų etapas.

Kalba arba juokauja apie savižudybę;  perdėtai domisi mirties ar savižudybės temomis;  rodo atsisveikinimo ženklus (pvz.: grąžina gautas dovanas, skolintus daiktus ir pan.);  staiga susidomi testamentais ir gyvybės draudimais;  ima be saiko gerti alkoholį arba vartoti narkotikus; .

Staiga pasikeičia, pradeda kitaip elgtis savo aplinkoje, nepagrįstai rizikuoja;  nebegali susikaupti, pasidaro dirglus ir agresyvus;  netenka intereso įprastinei veiklai;  atitolsta nuo draugų ir šeimos; .

Atsiranda ryškūs nuotaikos svyravimai, netikėti emocijų protrūkiai, depresiškumas;  sutrinka miegas, apetitas;  žmogus neigiamai vertina save.

Neišsigąskite ir neparodykite, kad išsakytos mintys apie norą nusižudyti jus šokiruoja; Nerodykite sutrikimo ar pasibaisėjimo; Nesumenkinkite problemos: nesakykite, kad viskas bus gerai ir dėl to neverta žudytis; Neskubėkite įvertinti, teisti, duoti patarimų; Neklausinėkite įkyriai ir nepertraukite jo pernelyg dažnai; Nenaudokite emocinio šantažo, nebandykite jam sukelti savigraužos; Jokiu būdu neprovokuokite potencialaus savižudžio daryti kaip pats išmano.

  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (434 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Savižudybės ir prevencijos būdai
    10 - 2 balsai (-ų)
Savižudybės ir prevencijos būdai. (2020 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/savizudybes-ir-prevencijos-budai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 23 d. 05:18
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo