Savižudybės Lietuvoje


Daugeliui žmonių , kurie galvoja apie savižudybę yra budinga. Beveik kiekvienai savižudybei būdinga. Dažniausiai įvardyjamos vaikų savižudybių priežastys. Didelė tikimybė , kad mintis apie savižudybę gali įtakoti. Savižudybių tipai yra du , tai tiesioginė i netiesioginė savižudybės. Taip pat yra keli savižudybių etapai. Galimi signalai apie planuojamą savižudybę. Galimi veiksmai norint padėti žmogui , planuojančiam žudytis. Patarimai kaip kovoti su šia problema. Savižudybių statistika.

Psichologija – tai mokslas tiriantis žmogaus psichiką ir su ja susijusius reiškinius, jų atsiradimą, priežastis, raidą. Psichologija skirstoma į daugelį šakų, nes apima labai platų mokslą.

Savižudybė – tai savavališkas gyvybės atėmimas pačiam sau, žalojant save tyčia. Taip pasireiškia noras pabėgti nuo sunkumų ir slegiančių problemų, žmogus apimtas nevilties mano, jog tai yra vienintelė, ir teisinga išeitis norint išvengti problemų, bet taip tikrai nėra. Daugelyje religijų savižudybė laikoma sunkiu nusikaltimu, tai labai didelė nuodėmė.

Problema: Savižudybė, tai labai aktuali problema mūsų visuomenėje, daugelis nesupranta kaip tai yra rimta, ir jog kiekvienas iš mūsų galime padėti žmogui, kuris nori nusižudyti, tiesiog reikia būti atidesniems ir rūpestingesniems. Norint, kad mūsų šalyje būtų kuo mažiau savižudžių turime būti vieningi ir padėti vieni kitiems. O šio darbo tikslas aprašyti tai, kas būdinga savižudžiams ir savižudybėms, nurodyti į ką atkreipti dėmesį ir aptarti kaip galima padėti tiems, kurie susidūrė su noru nusižudyti.

Savižudybė - tai labai sudėtingas reiškinys, nes niekada nebūna taip, jog ją įtakotų vienas veiksnys. Dažniausiai tai lemia per ilgą laiką susikaupusios problemos, kurios žmogui atrodo neišsprendžiamos, todėl jis jaučiasi nusivylęs, bevertis, negalintis padėti sau, vienišas.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 70 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1128 žodžiai)
  • Agnė
  • Savižudybės Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Savižudybės Lietuvoje. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/savizudybes-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:08
×