Savižudybių prevencinė programa


Situacija Lietuvoje. Priežastys. Savižudybių prevencija. Psichologiniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Programos įdiegimas mokykloje. Resursų nustatymas. Turinio apibrėžimas bei metodų ir technikų parinkimas. Informacijos sklaida komandos nariams. Plačiau susipažinę, taikys ją programos eigoje. Tikslinės grupės nustatymas. Pirminis anketavimas. Informacijos sklaida visiems mokiniams. Įvertinimas. Literatūra.

3. Informacijos sklaida visiems mokiniams. Organizuoti klasės valandėles, jų metu demonstruoti mokomąjį filmą „Renkuosi gyvenimą“, dalinti lankstinukus, rengti diskusijas ir t.t.

Švietimas yra pagrindinė programos dalis. Tik patys įgyję pakankamai žinių, pedagogai gali dirbti su mokiniais. Organizuoti mokykloje apklausas, filmų peržiūras, popietes moksleiviams. Informacijos sklaida - pagrindinė prevencinė priemonė.

Kiek programa bus veiksminga priklauso nuo visų dalyvaujančių programoje. Nuo jų noro įsijungti į programos veiklą, žinių apie problemos identifikavikavimą ir sprendimą, įsisavinimo. Tik bendruomeniškumo ugdymas, gali duoti naudos.

Jaunimas turi žinoti, kad kitiems rūpi jų ateitis, jų gerovė. Jie turi jausti, kad bet kuriuo momentu gali sulaukti pagalbos. Nebijoti, kad jų problemos bus paviešintos. Projektas bus pavykęs, jei jaunuoliai galės gyventi, mokytis, siekti užsibrėžtų tikslų, nejausdami įtampos ir minčių apie pasitraukimą iš gyvenimo.

1. MEIŽIENĖ, Ramunė. Sveikata. Savižudybių situacija ir prevencijos aspektai. 2002 m. Nr. 08, 12 – 13 psl.

2. ŽEMAITIENĖ, Nida. Už tylos sienos. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Vilnius: 2006 ISBN 9986-03-600-3

4. Savižudybių prevencija. [interaktyvus], [žiūrėta 2011 m. kovo 5 d.]. Prieiga per internetą:

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2254 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramunė
  • Savižudybių prevencinė programa
    10 - 2 balsai (-ų)
Savižudybių prevencinė programa. (2014 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/savizudybiu-prevencine-programa.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:54
×