Savo profesinės veiklos organizacijos ,,Teo“ išorinių galimybių ir pavojų analizė


Vadybos referatas.

Įvadas. Išorinė aplinka. Swot (ssgg) analizė. Teo LT, AB pristatymas. TEO istorija. Pav (sudaryta autoriaus). TEO teikiamos paslaugos. TEO organizacinė struktūra. Pav(TEO duomenys nuo 2015 m. balandžio 1 d. galiojanti valdymo struktūra). TEO personalas. Išorinės aplinkos analizė. Swot analizė. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Stiprėjant konkurencijai Lietuvos įmonių vadovai priversti atsakingai planuoti savo veiklą, o priimdami sprendimus atsižvelgti į riziką. Verslininkai visada siekia ilgalaikės verslo sekmės, todėl privalo nuolat stebėti besikeičiančią išorinę aplinką, ją analizuoti ir, atsižvelgiant į joje vykstančius pokyčius, priimti palankius sprendimus.

Telekomunikacijų paslaugomis besinaudojančių žmonių skaičius Lietuvoje didėja. Tokia intensyviai besiplečianti rinka pritraukia naujų rinkos dalyvių. Didėjant konkurencijai, mažėja paslaugų kainos ir gerėja jų kokybė, nes tik pateikinat kokybiškas paslaugas galima konkuruoti su kitais paslaugų teikėjais. Nuėję ilgą kelią nuo pirmųjų telefono stočių iki interneto, nuo valstybinės institucijos iki verslo įmonės „TEO“ tapo šiuolaikiška, televizijos ir informacinių technologijų paslaugų spektrą teikiančia bendrove. Todėl ir pasirinkome šią įmonę, nes ji sąmoningai stengėsi tapti dinamiška, priartėti prie klientų, kokybiškai tenkinti žmonių poreikius, reikalinga kasdieniniame savo klientų gyvenime, darbe ir namie.

Tikslas: pristayti įmonę „TEO“ ir jos galimas išorines galimybes ir pavojus, susipažinti su veikiančios organizacijos vadybiniu darbu.

Ekonominiai veiksniai pasak J. Bivainio labiausiai apčiuopiamų bendrosios aplinkos veiksnių grupė. Laikomi vieni iš svarbiausių, nes nuo jų priklauso prekių ar paslaugų paklausa, jų pardavimas. Vartotojai yra svarbiausi įmonės veikloje, todėl didinant kainas galima ir prarasti vartotojus. Ekonominiai veiksniai tai infliacija, šalies BVP, nedarbo lygis, pirkėjų pajamos, mokesčių normos.

Pasak J. Bivainio socialinė aplinka tai savo nelengvai identifikuojamu ir dar sunkiau kiekybiškai išreiškiamu turiniu pasižyminti bendrosios aplinkos veiksnių, kurių dauguma iš pirmo žvilgsnio nepastebimais ryšiais yra susiję su kiekvienos organizacijos darbuotojais, grupė. Prie socialinių veiksnių priskiriami visuotiniai įsitikinimai ir kiti aspektai, būdingi visuomenei ir darantys įtaką įmonės veiklai. Dažniausiai socialiniai veiksniai sukelia organizacijai didžiausias problemas. Kad jų išvengti, įmonės privalo efektyviai reaguoti į socialinius veiksnių pasikeitimą.

Politiniai veiksniai apibūdinami kaip politikos, reguliavimo, įstatymų raidos pokyčiai. Politinė aplinka nustato įmonėms tokias taisykles, kad jų nesilaikant gali turėti įmonei tokių padarinių, kurie gali privesti prie žlugimo.

Technologiniai veiksniai susiję su tuo kaip techninė pažanga vystosi. Naujai atsirandantys techniniai procesai pakeičia įmonės veiklos pobūdį. Naujos technologijos skatina palengvinti gamybą, informacijos tvarkymą ir išlaidų mažinimą. Technologiniai veiksniai nebūtinai turės teigiamą poveikį. Būna atvejų, kai įmonė bando pagerinti gamybą, bet rezultatas gaunasi neigiamas. Todėl galima teigti, kad naujos technologijos neužtikrina sėkmės. Todėl svarbu nustatyti ar naujos technologijos bus naudingos ir kiek jos kainuos.

Mikroaplinkos metu įvertinami vartotojai, tiekėjai ir konkurentai. Įmonei labai svarbu pažinti savo vartotojus, nes jie yra pagrindis pelno gavimo veiksnys. Vartotojų analizė leidžia nustatyti įmonės priklausomybę nuo vartotojų. Tiekėjai apibūdinami kaip įmonės ir pavieniai asmenys, kurie aprūpina įmonę ištekliais, kurie yra reikalingi veiklai atlikti. Konkurentai yra rinkos dalyviai, siūlantys klientams tokias pat arba panašias paslaugas. Ji vyksta siūlant mažesnes kainas ir geresnius produktus.

 • Vadyba Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Vika
 • 15 puslapių (2629 žodžiai)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 418 KB
 • Savo profesinės veiklos organizacijos ,,Teo“ išorinių galimybių ir pavojų analizė
  10 - 2 balsai (-ų)
Savo profesinės veiklos organizacijos ,,Teo“ išorinių galimybių ir pavojų analizė. (2016 m. Gegužės 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/savo-profesines-veiklos-organizacijos-teo-isoriniu-galimybiu-ir-pavoju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:28