Savybių teorija


Lygiakrastis trikampis savybes. Trikampio teorija. Statusis trikampis savybes. Statusis trikampis teorija. Teiginiai apie statuji trikampi. Disjunkcija konjunkcija. Trikampis savybes. Statusis trikampis ir savybes. Kuris is teiginiu apie statuji trikampi yra neteisingas. Lygiakrascio trikampio teorija.

Disjunkcija. Konjunkcija. Implikacija. Predikatų logika. Pavyzdžiai. Paryškinti žodeliai atitinka implikaciją tuose sakiniuose, kurių turinys apima esamojo arba būsimojo laiko tęstinį veiksmažodį. Sakiniuose, kurių turinys reiškiamas veiksmažodžio būtuoju laiku arba baigtiniu veiksmažodžiu – tie žodeliai atitinka konjunkciją. Nustatykite implikacijos ,,jei kvadrato kraštinės nelygios, tai ir kampai nelygūs” teisingumą. Raskite, ar teisinga implikacijos požiūriu pitagoro teorema ,,stačiojo trikampio statinių kvadratų suma lygi įžambinės kvadratui. ”.

Tarkite, kad p yra teiginys ,,trikampis abc yra statusis , o q yra teiginys ,,trikampis abc yra lygiakraštis . Ar teisingas teiginys pq ?.

Turite tris teiginius: p – ,,atkarpa AB ilgesnė už atkarpą cd , q – ,,atkarpa AB lygi atkarpai cd ir r – ,,atkarpa AB trumpesn. Nustatykite, ar teisinga konjunkcija pq, jeigu p yra teiginys ,,trikampis abc yra statusis , q- teiginys ,,trikampis abc. Raskite, ar teisinga implikacijos požiūriu pitagoro teorema ,,stačiojo trikampio statinių kvadratų suma lygi įžambinės. Nustatykite, kurie iš šių teiginių yra disjunkciniai , konjunkciniadisjunkcijos atitikmenys: arba; ar; gal; tik kai; tik jei; tik tada, kai. ; tik tuo atveju, kai.

Implikacijos atitikmenys: jei. , tai. ; vadinasi; taigi; kai; tuo atveju, kai; tuomet, kai; su sąparyškinti žodeliai atitinka implikaciją tuose sakiniuose, kurių turinys apima esamojo arba būsimojo laiko tęstinį veiksmažodį. Sakiniuose, kurių turinys reiškiamas v. Tarkime, kad p yra teiginys ,,trikampis abc yra statusis , o q yra teiginys ,,trikampis abc yra lygiakraštis . Ar teisingas teiginys pq ?.

Jei trikampis abc yra statusis arba lygiakraštis, tai disjunkcija pq teisinga, nes teisingas vienas iš jos narių. Tačiau , jeigu trikampis nėra nei statusis, nei lygiakraštis, tai disjunkcija nėra teisinga, nes abu jos nariai – klaidingi teiginiai. Tad disjunkcijos teisingumas priklausys nuo to, koks iš tikrųjų yra trikampis abc.

Turime tris teiginius: p – ,,atkarpa AB ilgesnė už atkarpą cd , q – ,,atkarpa AB lygi atkarpai cd ir r – ,,atkarpa AB trumpesnė už atkarpą cd . Ar teisinga disjunkcija pqr ?.

Kokios bebūtų atkarpos AB ir cd, visuomet bus teisingas vienas iš trijų teiginių, todėl pagal disjunkcijos teisingumo a pažymėję teiginį ,,2x2=5 raide p, o teiginį ,, 2x3=6 – raide q, matome, kad p=. Nustatysime, ar teisinga konjunkcija pq, jeigu p yra teiginys ,,trikampis abc yra statusis , q- teiginys ,,trikampis abc yra lygiakraštis .

Abu teiginiai kalba apie tą patį trikampį abc. Tačiau statusis trikampis niekada nebūna lygiakraštis, ir atvirkščiai. Vadinasi, jei vienas iš teiginių teisingas, tai antrasis būtinai klaidingas. Pagal konjunkcijakivaizdu, kad abu šnelygūs . Aišku, kad abiejų teiginių reikšmės lygios nuliui, nes jie klaidingi. Tačiau (00)=1, tad implikacija teisinga.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1226 žodžiai)
  • Andrius
  • Savybių teorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Savybių teorija. (2010 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/savybiu-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 11:16
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo