Savyvaldybės biudžetų vykdymo įvertinimas


Kretingos rajono savyvaldybės biudžetų vykdymo įvertinimas. Santrauka. Įvadas. Vietos savivalda lietuvoje. Savivaldos samprata. Savivaldybės samprata. Savivaldybių funkcijos. Savivaldybės biudžetas. Savivaldybės biudžeto rengimo, tvirtinimo ir vykdymo metodika. Savivaldybės biudžeto struktūra. Savivaldybės biudžeto pajamos. Savivaldybių biudžeto skolinimosi galimybės. Savivaldybės biudžeto asignavimai. Kretingos rajono savivaldybės biudžeto vykdymo įvertinimas. Kretingos raj. Savivaldybės biudžeto pajamų dinaminė ir struktūrinė analizė. Kretingos raj. Savivaldybės biudžeto išlaidų dinaminė ir struktūrinė analizė. Kretingos raj. Savivaldybės biudžeto pajamų ir išlaidų palyginamoji analizė. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra.

Temos aktualumas. Lietuvoje vietos savivaldos reikšmė nuolat auga. Įstojus į Europos Sąjungą ji tapo dar aktualesnė. Svarbu įtvirtinti tokią vietos savivaldą, kuri galėtų patenkinti teisėtus gyventojų ekonominius, kultūrinius ir socialinius poreikius, o jiems įgyvendinti atitinkamai reikalingos finansinės lėšos, kurios fiksuojamos savarankiškame vietos savivaldybės biudžete. Biudžetas ekonominiu požiūriu – tai valstybės, savivaldybių, taip pat finansiškai savarankiškų įstaigų, įmonių, organizacijų pajamų ir išlaidų sąmata. Savivaldybės biudžetas kartu su nebiudžetiniais savivaldybės fondais sudaro savivaldybės finansus. Pastebima savivaldybių biudžetų priklausomybės nuo valstybės biudžeto didėjimo tendencija. Didžiąją vietos savivaldos institucijų pajamų dalį sudaro valstybės biudžeto skiriamos dotacijos. Todėl galima teigti, kad savivaldybės biudžetai Lietuvoje yra iš dalies savarankiški.

Savivaldybėms pavedamų funkcijų apimtys nuolat didėja, tačiau vietos savivaldos institucijų finansavimas dažniausiai ne visada adekvatus. Dėl to savivaldybėms tenka ne lengva užduotis – nustatyti prioritetus ir efektyviai paskirstyti lėšas. Temos aktualumą dabartiniu metu lemia Lietuvos savivaldybių skolinių įsipareigojimų sistemingas didėjimas, kuris parodo, kad trūksta apyvartinių lėšų savivaldybių išlaidoms padengti.

Darbo tikslas: Išnagrinėti ir įvertiniti Kretingos rajono savivaldybės 2010 – 2012 m. biudžetą.

Darbo objektas: Savyvaldybės biudžetas.

Uždaviniai:

1.Atskleisti savivaldos ir savivaldybės sampratą, pateikti savivaldybės atliekamas funkcijas;

2.Pateikti savivaldybės biudžeto pajamų rūšis ir asignavimų specifiką;

3.Išanalizuoti 2010-2012 m. Kretingos rajono savivaldybės biudžeto pajamų ir išlaidų struktūrą bei dinamiką.

4.Įvertiniti Kretingos rajono savivaldybės biudžeto 2010 – 2012 m. vykdymą.

Metodai:

1. Mokslinės literatūros analizė.

2. Dokumentų analizė.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 327 KB
  • 2013 m.
  • 38 puslapiai (10149 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indre
  • Savyvaldybės biudžetų vykdymo įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Savyvaldybės biudžetų vykdymo įvertinimas. (2013 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/savyvaldybes-biudzetu-vykdymo-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:31
×