Sąžiningumas


Buti saziningam vadinasi buti atsakingam. Sazine rasinys. Rasinys apie sąžinė. Ar sazine galima nupirkti. Buti saziningam vadinasi buti atsakingam rasinys. Saziningumas rasinys. Būti sąžiningam - vadinasi būti atsakingam. Ar sazine galima nusipirkti. Ar sąžinę galima nupirkti?. Ar galima nusipirkti sazine.

Sąžinė yra viena iš pamatinių žmogaus vertybių, lemiančių kiekvieno asmens moralumą ir elgesį, drauge formuodama visos visuomenės įstatymus, moralės normas, požiūrį į žmogų ir jo vertę. Jos šaknys glūdi kažkur giliai kiekvieno žmogaus pasąmonėje, todėl galima teigti, kad visi žmonės, nepriklausomai nuo to kaip jie elgiasi, turi sąžinę tik skirtingai su ja elgiasi – ją puoselėja, nuslopina arba naudojasi sąžine tik tada, kai tai jiems naudinga. Sąžinė dažnai iškelia dilemą – pasielgti teisingai, atsižvelgiant į aplinkinių gerovę, ar pasielgti savanaudiškai, galbūt išnaudojant kitą žmogų. Šis sprendimas visada yra sunkus ir nors, deja, labai dažnai yra pasirenkamas antrasis variantas, aš manau, kad sąžiningas asmuo ir sąžininga visuomenė turėtų būti didžiausia vertybė ir siekiamybė, kuriant gražesnę visuomenę ir siekiant nugyventi prasmingesnį gyvenimą kiekvienam asmeniškai.

Visų pirma, sąžiningo žmogaus gyvenime sąžinė gali tapti kelrodžiu, padedančiu neišklysti iš savo doros kelio ir nepadaryti to, dėl ko vėliau gailėtumeis. Sugyventi su savo sąžine labai svarbu. Lietuvių patarlė sako: turtingas ne tas, kuris daug turtų turi, bet tas, kurio sąžinė rami . Švari sąžinė – labai didelis turtas, dėl jos galima paaukoti labai daug, o tai įrodyti galima remiantis ir Lietuvių tautos istorija. Partizaninio karo metais, iš sovietams įkliuvusių kovotojų dėl Lietuvos laisvės buvo siekiama ištraukti kuo daugiau informacijos apie jų bendražygius, jų buvimo vietas ir jų pavardes, tačiau iš istorijos žinome, kad daugelis šių žmonių atsisakė išduoti savo draugus, tuo pasmerkdami save tremčiai, atskirčiai nuo artimųjų ar net mirčiai. Asmeninė laisvė, laimė ir netgi gyvybė šiems žmonėms pasirodė mažesnės vertybės nei santarvė su savo sąžine, jie suvokė, kad pasirinkus išdavystę, likęs jų gyvenimas būtų kančia ir amžina graužatis. Tokių pavyzdžių Lietuvos ir pasaulio istorijoje galima rasti daug ir jie rodo, kad sąžinė ne tik daro įtaką žmogaus pasirinkimams, bet ir skatina didžius ir reikšmingus darbus, kuriuos atsimena ir ateinančios kartos.

Tačiau sąžinės svarba pasireiškia ne tik kritiniais istoriniais momentais, bet ir kasdieniniame žmonių gyvenime. Prancūzų filosofas žanas žakas ruso rašė: sąžiningas smulkių kasdieninių pareigų vykdymas reikalauja ne mažiau valios negu heroiški žygiai. šios frazmės prasmė ypač gerai atsiskleidžia šiandienio Lietuvos visuomeninio ir politinio gyvenimo kontekste, kur, deja, nesažiningumo pavyzdžių galime rasti daug daugiau nei noretųsi. Kai mokslinį diplomą suklastojęs politikas išrenkamas atstovauti šalį europos parlamente, o priešrinkiminės kampanijose klesti žemo lygio populizmas ir pažadai, kurie niekada nebūna ištesėti, išryškėja sąžiningų politikų ir kitų žmonių veiklos vertė, kuri tokiomis aplinkybėmis, ž. Ž.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (676 žodžiai)
  • Mokykla
  • Naras
  • Sąžiningumas
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sąžiningumas. (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/saziningumas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 06:11
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo