Scenografija


Įvadas. Teatro scenografija. termino reikšmė ir tipologija. Scenografijos stilių ir krypčių įvairovė. Scenografija istorinėje plotmėje. Scenografijos užuomazgos. Šiandieninė scenografijos raiška. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe yra apibrėžiamos pagrindinės naudojamos scenografijos termino reikšmės, atkreipiamas dėmesys į terminus, glaudžiai susijusius su scenografijos praktika, bei nubrėžiamas istorinis šios meno šakos veikimo laukas nuo jo įsivyravimo meto, iki šiuolaikinės situacijos teatre.

Lietuvių teatre naujosios technologijos kol kas yra retos. Dažniausiai režisieriai naudoja kino ar video vaizdus. Jie atlieka tarpininko tarp tiesioginio ir netiesioginio personažų bendravimo funkciją, gali sukurti veiksmo aplinką, atmosferą ar ją komentuoti, pratęsti veiksmą už scenos ar vaidybos aikštelės ribų. Kitaip tariant, praplėsti žiūrovų matymo lauką, papildyti jų gaunamą informaciją. Tačiau net ir tokiu atveju išlieka svarbus teatrinių ir neteatrinių priemonių gretinimas, per kurį sukuriama papildoma spektaklio, epizodo reikšmė ar atveriamos kitos personažo savybės. Kita vertus, neteatrinių priemonių panaudojimas priklauso nuo kiekvieno konkretaus sumanymo ir tik iš spektaklio visumos galima suprasti šių priemonių funkciją.

  • Dailė Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (2175 žodžiai)
  • Živilė
  • Scenografija
    10 - 3 balsai (-ų)
Scenografija. (2014 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/scenografija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:55
×