Scenos menų poveikis miesto kultūroms


Įvadas. Miesto kultūra. Mieste vyraujanti visuomenė. Kultūros poveikis miesto įvaizdžiui. Kūrybinis miestas. Kultūrinės ir kūrybinės industrijos. Kultūrinių ir kūrybinių industrijų samprata. Kūrybinių industrijų klasifikacija. Kūrybinių industrijų nauda. Tarptautiniai scenos menų festivaliai. Vilniaus atvejis. Meno festivaliai samprata ir tikslai. Tarptautiniai scenos menų festivaliai Vilniuje. Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis”. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko festivalis”. Scenos menų festivalių poveikis Vilniaus miestui ir jo visuomenei. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Miestas - tai atvira kompleksiška sistema, egzistuojanti socialinių, ekonominių, religinių, ideologinių ir kitų kultūrinių sąveikų lauke. Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo trečiasis straipsnis teigia, kad „Miestai yra kompaktiškai užstatytos gyvenamosios vietovės, turinčios daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų, kurių daugiau kaip 2/3 dirbančiųjų dirba pramonėje, verslo bei gamybinės ir socialinės infrastruktūros srityse.”1 „Miestas, kaip galima spręsti iš istorijos, yra maksimalios bendruomeninės galios ir kultūros koncentracijos taškas. Čia, mieste, civilizacijos gėrybės dauginasi ir įvairėja, čia žmogaus patyrimas transformuojasi į regimus ženklus, simbolius, elgsenos būdus, tvarkos sistemas2“, - rašė miesto ir civilizacijos istorikas Lewis Mumfordas savo 1938 metais išleistoje knygoje „Miesto kultūra”.

1.1. Mieste vyraujanti visuomenė

Kiekvienoje valstybėje egzistuoja visuomenė. Šią sąvoką galima apibūdinti kaip žmonių tarpusavio santykių visumą tautoje ar kitoje apibrėžtoje srityje. Galima ir kitokia visuomenės apibrėžtis: visuomenė – tai istoriškai susiformavusi ir besivystanti žmonių jų santykių bei ryšių visuma. Drąsiai galima teigti, kad technologijų vystymosi pagalba vystymosi procesas vyksta vis greičiau, aiškiausią to pavyzdį galima pastebėti miesto visuomenėje.

Gyvename postmodernistiniame pasaulyje, kuriame informacijos bei prekių kiekiai ir srautai formuoja miestų veidą ir jame gyvenančius žmones. Visas šis perteklius verčia žmones nuolatos vartoti tai kas jiems yra siūloma. Tai formuoja vartojiškumo kultūrą, o visuomenė šiuo atveju tampa vartotojiška.

  • Menai Kursinis darbas
  • Adobe PDF 559 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai
  • Universitetas
  • Justina
  • Scenos menų poveikis miesto kultūroms
    10 - 6 balsai (-ų)
Scenos menų poveikis miesto kultūroms. (2016 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/scenos-menu-poveikis-miesto-kulturoms.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:22
×