Schemų su operaciniu stiprintuvu tyrimas


Pramoninė elektronika. 4 laboratorinis darbas. Darbo tikslas Taikant programinį paketą Multisim, susipažinti su operacinių stiprintuvų savybėmis ir jų pritaikymu tiesinėse analoginėse schemose. Invertuojantis stiprintuvas. Neinvertuojantis stiprintuvas. Invertuojantis įtampų sumatorius. Integratorius. Diferenciatorius. . 9 pav. Diferenciatoriaus laikinės charakteristikos. Komparatorius.

Schemų su operaciniu stiprintuvu tyrimas

Darbo tikslas: Taikant programinį paketą Multisim, susipažinti su operacinių stiprintuvų savybėmis ir jų pritaikymu tiesinėse analoginėse schemose.

1. Invertuojantis stiprintuvas

2. Neinvertuojantis stiprintuvas

3. Invertuojantis įtampų sumatorius

4. Integratorius

5. Diferenciatorius

6. Komparatorius

Išvados

Įtampos integratoriaus su OS paskirtis yra formuoti išėjimo signalą, proporcingą įėjimo signalo integralui. Kaip ir invertuojančiame stiprintuve , OS invertuojančiojo įėjimo įtampa stengsis visada išlikti nuliui, nes neinvertuojantysis įėjimas yra įžemintas, o OS įėjimo varža be galo didelė. Iš čia išplaukia, kad srovės iR ir iC turi būti lygios Tačiau srovė per kondensatorių gali tekėti tik tada, kai kinta jo įtampa. Kondensatoriaus įtampa šiuo atveju ir sudarys tokio integratoriaus išėjimo įtampą.

Analoginiai diferenciatoriai atlieka atvirkštinę integravimui funkciją - diferencijavimą. Davus į įėjimą sinusinį signalą, diferenciatorius veikia kaip aktyvusis aukštųjų dažnių filtras, kurio stiprinimo koeficientas tiesiogiai proporcingas įėjimo signalo dažniui.

  • Microsoft Word 407 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (662 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bernardas
  • Schemų su operaciniu stiprintuvu tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Schemų su operaciniu stiprintuvu tyrimas. (2014 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/schemu-su-operaciniu-stiprintuvu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:50
×