Scientizmas


Scientizmas. Kas yra scientizmas? Kuo mokslas skiriasi nuo scientizmo? Scientizmas knygoje. Priežastys kodėl mokslas liudija Dievo buvimą. Visata turi pradžią. Visata yra pažini. Visata yra tvarkinga. Visata subtiliai suderinta gyvybei palankia linkme. Mokslo paneigimai leidžia tikėti stebuklais. Mūsų nuomonė.


Scientizmas – filosofinė nuostata, jog į visus prasmingus klausimus galima atsakyti pasitelkiant mokslinius metodus.

Tikėjimo į Dievą priežastys neišmatuojamai pranoksta mokslinį kontekstą ir apima istorinę, filosofinę, moralinę, estetinę, patyrimų ir santykių sritis. Klausimas kaip (mechanizmo klausimas) neatsako į klausimą kas (autorystės klausimą) ir neatsako į klausimą kodėl (tikslo klausimą). Žmonės, kurie reamiasi scientizmu, tiki, jog dėl mokslo atradimų tikėti tapo neprotinga. Jie tiki kultūriniu mitu apie mokslo ir religijos kovą šio mito deramai nė neapmąstę.

„Joks mokslo atradimas (bent jau kol kas) neturi nė menkiausios galimybės pagrįsti teiginio, jog Dievo nėra“.

Visata turi pradžią. Visata yra pažini. Visata yra dėsninga. Visata yra subtiliai suderinta gyvybei palankia linkme.

Dawkinsas teigia, jog Dievo idėja pernelyg nepaprasta, kad ja būtų galima tikėti. Tačiau konkreti hipotezė gali būti laikoma stipriai ar menkai tikėtina tik lyginant ją su alternatyvomis, kurios yra: Visatą sukūrė Dievas Visata prasidėjo iš nieko, be jokios paaiškinamos priežasties Visata, o galbūt visatų aibė, egzistavo visada.

III varianto (Visata egzistavo visada) neigimas. Visata prasidėjo begalinio tankio singuliarumo taške, savyje talpinančią visą visatos masę, o tuomet per Didįjį Sprogimą išsiskleidė į tai, ką mes matome dabar.

  • MS PowerPoint 3656 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (534 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Eglė
  • Scientizmas
    10 - 3 balsai (-ų)
Scientizmas. (2020 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/scientizmas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 20:57
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo