SEB bankas referatas


Įvadas. AB seb banką. Apie SEB banką. SEB banko tvaraus verslo prioritetai. Organizacinė struktūra. Banko teikiamos paslaugos privatiems klientams. Padaliniai, partneriai ir konkurentai. Seb banko darbuotojai. Apyvartos pokyčiai. Seb banko susitarimai, kuriais vadovaujasi. Išvados. Literatūrinis sąrašas.


Šiandieninėje Lietuvoje yra įsikūrę ir veikia nemažai Šiaurės šalių įmonių, viena jų – SEB bankas. SEB bankas – tai didžiausias komercinis bankas Lietuvoje, kuris padarė didelę įtaką besikuriančiai bankų rinkai atkurtoje Lietuvos Respublikoje. Jis priklauso Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupei „SEB“ ir yra įkurtas 1990 metais. Bankas teikia visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų institucijoms. Apskritai, bankai viena svarbiausių finansų sistemos šakų, kadangi bankai – tai pinigų sistemos kraujagyslės, be kurių negalėtume tvarkyti namų ūkio finansų būdami bet kurioje pasaulio vietoje, atlikti mokėjimo pavedimų artimiesiems ar bendrovėms, negalėtume pasikeisti valiutos ir t.t.. Taip pat bankai svarbūs dėl paskolų išdavimo, kadangi be to, turėtume atsisakyti kai kurių dalykų, kadangi tektų ilgai taupyti, tarkim, norimam būstui įsigyti, be to, be bankų negalėtume padėti indėlio ir prarastume galimybę taupyti bei uždirbti palūkanų ir bent dalinai apsidrausti nuo infliacijos. Tad bankai yra svarbūs ne tik įmonėms, bet ir kiekvienam žmogui.

SEB banko Lietuvoje 100 % akcijų valdo Skandinaviska Enskilda Banken AB (Skandinavijos finansinių paslaugų koncernas, kurio pagrindinė būstinė Sokholmas)

SEB grupė iš viso veikia 15-oje valstybių: Švedijoje, Danijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Suomijoje, Ukrainoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, JAV, Singapūre, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje ir Rusijoje.

SEB bankas turi keletą įmonių, įvairias finansines paslaugas teikia Lietuvoje veikiančios SEB grupės įmonės:

Investicijų valdymo bendrovė „SEB investicijų valdymas“, kuri įkurta 2000 metais, tai buvo pirmoji šalyje banko investicijų valdymo įmonė.

Pagal šias tris pagrindines atsakomybės sritis yra nustatyti tvaraus verslo prioritetai, kurie išskiriami į aštuonias skirtingas dalis:

Poveikio aplinkai mažinimas. Nors banko tiesioginis poveikis aplinkai yra menkas, tačiau vis tiek siekia įnešti indėlį ir tausoti aplinką. Todėl yra vadovaujamasi tokiu požiūriu:

matuoti išmetamo anglies dioksido kiekį ir teikti ataskaitas apie tai;

kiek įmanoma stengtis išvengti veiklos, kuri sukelia didelį anglies dioksido emisiją;

Galime pastebėti, kad organizacinės struktūros viršuje – akcininkų susirinkimas, kuris turi didelę reikšmę bendrovės veiklai, sprendimams. Taip pat svarbi banko stebėtojų taryba, banko valdyba bei prezidentas, kuriam yra pavaldūs kiti padaliniai, mažmeninės bankininkystės tarnyba, pagalbos verslui tarnyba, verslo bankininkystės tarnyba bei kreditų ir rizikos tarnyba

SEB bankas siūlo įvairaus tipo kreditus, kad kiekvienas vartotojas galėtų pasirinkti tinkamiausią sau:

Taip pat bankas siūlo draudimo paslaugas ir pateikia tokius pasiūlymus:

Yra 42 banko skyriai visoje Lietuvoje, kurie skirstomi pagal regionus:

Taip pat visoje Lietuvoje daug SEB banko bankomatų, iš viso 460, kurių dalis dirba ir visą parą. Jie taip pat skirstomi pagal regionus:

Tuo tarpu lyginant su pagrindiniais konkurentais galime pastebėti, kad AB „Šiaulių bankas“ Lietuvoje turi įsteigęs 63 banko skyrius ir 207 bankomatus. AB DNB bankas turi 35 banko skyrius ir 173 bankomatus. AB „Swedbank“ veikia 65 banko skyriai ir maždaug 345 bankomatai.

  • Microsoft Word 383 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2934 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • SEB bankas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
SEB bankas referatas . (2017 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/seb-bankas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 07:03
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo