SEB banko istorija


Įvadas. Informacija apie įmonę. SEB banko istorija. SEB banko akcininkai. Antrinės įmonės. Seb Lietuvoje. Istorija. SEB bendrovės. . UAB „SEB Venture Capital“. UAB „Litectus“. Išvados. Literatūros ir Paveikslėlių sąrašas.


Mano darbas tikslas yra aprašyti vieną iš Šiaurės šalių įmonių, kuri yra įsikūrusi Lietuvoje. Aš pasirinkau Stockholms Enskilda Banką arba geriau žinoma kaip SEB banką. SEB yra prieš 27 metus atėjęs į rinką Švedijos bankas. Bankas yra gerai žinomas ir tvirtai įsitvirtinęs Lietuvoje bankas. Pasirinkau šį banką dėl jo žinomumo Lietuvoje ir dėl sėkmingos veiklos ne tik Lietuvoje ar Švedijoje, bet ir visoje Europoje. Darbe aprašysiu SEB banko istoriją nuo įsikūrimo iki dabar, pagrindinius akcininkus, istoriją Lietuvos rinkoje ir kartu įsikūrusias SEB banko bendroves. Visa pateikta informacija bus iš oficialaus seb banko puslapio ir nasdaq Baltijos biržos puslapio.

AB SEB bankas yra didžiausias komercinis bankas Lietuvoje, kuris priklauso Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupei „SEB“. Pirmąjį komercinį banką 1856 metais įkūrė Andre Oscaras Wallenbergas Stokholme jis vadinosi „Stockholms Enskilda Bankas“ arba trumpiau SEB. 1864 metais SEB tampa pirmuoju banku pasaulyje, kuris įdarbina moterį. Nuo 1880 iki 1900 metų bankas savo darbuotojams pradėjo siūlyti pensijas, vėliau bankas tapo aktyvus pramonės plėtros iniciatorius ir atidaro turto valdymo departamentą Stokholme ir filialą Linčiopinge. 1936 metais SEB švenčia savo 80 gimtadienį, turėdamas 15 filialų ir apie 450 darbuotojų. 1979 metais SEB pirmasis iš Švedijos bankų įžengia į Azijos rinką ir įkuria savo filialą Singapūre. Vėliau SEB filialai įkuriami Londone, Honkonge ir pradedami aptarnauti privatūs klientai Liuksemburge. SEB bankas toliau plečiasi ir atidaro filialus Helsinkyje, Bahreine, Pekine, Milane ir net Honkonge. 1982 įkuriamas SEB filialas Niujorke. 1993 metais išduodama pirmoji šalyje tarptautinė mokėjimo kortelė „Visa Classic“. Vėliau pradedamos platinti ir „Visa Gold“ mokėjimo kortelės. 1997 metais SEB grupė pirmoji Europoje pasiūlo verslo klientams valiutų prekybos operacijas internetu.

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 1264 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1337 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ves
  • SEB banko istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
SEB banko istorija. (2017 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/seb-banko-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:39
×