SEB Banko veiklos analizė


Seb banko kapitalo pakankamumo ir likvidumo normatyvų apskaičiavimas ir vykdymo analizė bei turto ir įsipareigojimų struktūros pagal terminą analizė. Įvadas. Kapitalo pakankamumo normatyvas. Likvidumo normatyvas. Turto ir įsipareigojimų struktūros pagal terminus analizė. Išvados. Priedai.

Kiekvienas šalies bankas susiduria su įvairiomis rizikomis, kurias turi sugebėti suvaldyti. Nevaldant atitinkamų rizikų, bankai gali susidurti su netikėtais nuostoliais ar netgi pasiekti bankroto ribą. Keleta iš tokių rizikų – kapitalo pakankamumo bei likvidumo rizikos, kurios yra gana aukšto lygio bankinėje veikloje.

Tiek kapitalo (mokumo), tiek likvidumo rizikoms valdyti yra pasitelkiamos bankų finansinės atskaitomybės bei atitinkami normatyvai, jų analizė. Banko kapitalo pakankamumo normatyvas – metodas pasverti kapitalo (mokumo) rizikos lygį ir apžvelgti kapitalo reguliuojamos funkcijos atlikimą banke. Likvidumo normatyvas – tai banko gebėjimo užtikrinti įsipareigojimų įvykdymą laiku vertinimas, šios rizikos lygio nustatymas. Kiekvienam šiam normatyvui Lietuvos bankas nustato reikalavimus, kuriuos turi vykdyti komerciniai bankai visoje šalyje.

Kiekviename banke didelis dėmesys turėtų būti kreipiamas į turto ir įsipareigojimų stukrūrą pagal terminus, kuri glaudžiai susijusi su likvidumo rizika ir lėšomis, siekiant vykdyti prisiimtus įsipareigojimus.

„SEB“ bankas gerai žinomas Lietuvoje – tai vienas didžiausių ir geriausių bankų šalyje, teikiantis užtikrintos kokybės finansines paslaugas. Šis bankas kiekvienų metų pabaigoje pateikia finansinės atskaitomybės ataskaitas, kuriomis remiantis galima įvertinti šio banko kapitalo pakankamumo ir likvidumo rizikų valdymą bei atitinkamą normatyvų laikymąsi.

Pagrindinis darbo tikslas – išanalizuoti kapitalo pakankamumo, likvidumo normatyvus, jų vykdymą „SEB“ banke.

Pagrindiniai uždaviniai :

1.Apskaičiuoti kapitalo pakankamumo rodiklį ir išanalizuoti šio rodiklio normatyvo vykdymą.

2.Apskaičiuoti likvidumo rodiklį ir išanalizuoti šio rodiklio normatyvo vykdymo tendencijas.

3.Išanalizuoti turto ir įsipareigojimų struktūrą banke pagal laiko terminus.

4.Pateikti išvadas.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 66 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (1784 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ataner
  • SEB Banko veiklos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
SEB Banko veiklos analizė. (2013 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/seb-banko-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 02:34
×