„Second Hand“ interpretacija Aidas Marčėnas


Merčėnad metai second hand analizė. Aidas marcenas kontaktai analize. Aidas marčėnas second hand analize. Aidas marcenas second hand.

„Second Hand“ interpretacija. Aidas Marčėnas. Second hand. Negi dabar čia pradėsiu nuo sėjamo lino. Second hand (sąvoka). Second hand (pažodinis vertimas iš anglų kalbos - "Antros rankos") - tai drabužiai (rūbai). Nors pavadinimas ir reiškia „Panaudoti drabužiai“. Jis nenori siūti. Nors lyrinis subjektas ir nenori pirkti jau pasiūtų drabužių (rašyti panašių eilėraščių). Lyrinis subjektas vis bando visaip paguosti savo sielą pirkiniais. Paskutinėje eilutėje išaiškėja. Apibendrinimas. Taigi pagrindinė eilėraščio tema – kūryba.

Nors pavadinimas ir reiškia „panaudoti drabužiai“, bet eilėraštyje kalbama pirmiausia apie kūrybą, nes eilėraštyje kalbama apie Vaižgantą ir apie tai, ar lyriniam subjektui reikia kartoti tą, ką jau rašė Vaižgantas. Pagal tai galima spręsti, kad kūryba šiame eileraštyje lyginama su drabužiais. Jeigu poetas rašo apie tą patį, ką jau rašė kiti, tai jis pats tarytum kūrybą perėmė iš kitų rankų, kaip ir drabužius nupirktus „Second Hand“ parduotuvėje.

Taigi pagrindinė eilėraščio tema – kūryba. Kaip jau būdinga Aido Marčėno poezijai, dar viena svarbi tema – būtis. Svarstoma, kaip kurti kažką naujo, kaip pasaulyje tiek daug visko sukurta. Reikia žinomus eilėraščius iš naujo prikelti gyvybei. Eilėraštyje panaudota dėvėtų drabužių metafora. Dėvėti drabužiai – poezija, kūryba, kuri parašyta ta pačia tema. Eilėraštyje taip pat kalbama apie originalumą, savitumą. Originalumas ir savitumas yra sunkiai pasiekiamas, nes reikia mokėti pagaminti kažką naujo, ko dar nėra buvę.

  • MS PowerPoint 2334 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (541 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evelina
  • „Second Hand“ interpretacija Aidas Marčėnas
    10 - 1 balsai (-ų)
„Second Hand“ interpretacija Aidas Marčėnas. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/second-hand-interpretacija-aidas-marcenas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 14:56
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo