Segmentai ir jų struktūros


Kas yra segmentas. Atminties tipai. Segmento apsauga. Segmento struktūra. Segmentų skirstymas puslapiais. Išvados. Naudota literatūra.

Siekiant sumažinti išorinę fragmentaciją ir pasinaudoti skirstymo puslapiais teikiamais pranašumais, atsirado idėja segmentus suskirstyti puslapiais. Tada jų įkėlimas į fizinę atmintinę nebesukelia išorinės fragmentacijos ir yra lengvai įgyvendinamas.

Tokio skirstymo pranašumas tas, kad išlaikoma loginė proceso (programos) struktūra ir taikomas paprastas atmintinės valdymas. Segmentų skirstymas puslapiais leidžia ne visą procesą laikyti pagrindinėje atmintinėje. Tačiau, laikant segmentų ar puslapių lenteles pagrindinėje atmintinėje, objektui išrinkti gali prireikti net trijų kreipinių į atmintinę.

1. Supaprastina didžiulės duomenų struktūros valdymą. Jeigu programuotojas iš anksto nežino kokio dydžio gausis tam tikra duomenų struktūra, šito ir nebūtina prognozuoti. Šiai duomenų struktūrai suteikiamas jos nuosavas segmentas, o operacinė sistema jį padidins arba sumažins kiek reikia.

2. Tai leidžia nepriklausomai modifikuoti ir perkompiliuoti programas, nereikalaujant, kad programų paketas būtų iš naujo sutrasuotas {relinked} ir įkrautas {reloaded}. Visa tai daroma taikant aibę segmentų.

3. Tai natūraliai įgalina vykdyti kelis procesus kartu. Programuotojas taikomąją programą arba reikalingą duomenų lentelę gali patalpinti į segmentą, kuris gali būti adresuojamas kitais procesais.

4. Tai elementariai užtikrina apsaugą. Kadangi segmentas gali būti sukonstruotas taip, kad savyje turėti tiksliai apibrėžtas programas arba duomenis, programuotojas, arba sistemos administratorius gali suteikti tam tikras priėjimo privilegijas.

  • Microsoft Word 99 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1321 žodžiai)
  • Darius
  • Segmentai ir jų struktūros
    10 - 1 balsai (-ų)
Segmentai ir jų struktūros. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/segmentai-ir-ju-strukturos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:20
×