Šeima projektas


Šeima. Šeimos apibūdinimas Šeima –. Darbo tikslas. Išanalizuoti šeimos ir visuomenės santykį, šeimos tipus/įvairovę, santuokų alternatyvas, smurtą ir prievartą šeimos gyvenime. Š̌eima yra giminingumu, santuoka arba įvaikinimu paremtas susivienijimas (socialinė grupė) žmonių. Šeima laikoma pagrindiniu visuomenės institutu, nes tenkina pagrindinius poreikius. Sociologai lygina šeimos struktūrą skirtingose bendruomenėse pagal 4 parametrus (kriterijus) šeimos formą. Pagal formą. Giminingumas reiškia vienovę socialinių santykių, pagrįstų tam tikrais veiksniais. Branduolinė šeima. Išplėstinė šeima. Nepilna šeima. Pagal gyvenamąją vietą skiriama patrilokalinė šeima – kai sutuoktiniai gyvena pas vyro tėvus. Pagal paveldėjimą skiriama šeima, kurioje paveldėjimo teisė atitenka vyriškosios lyties atstovams. Pagal valdžios pasiskirstymą šeimoje skiriama patriarchalinė šeima. Santuoka yra visuomeniškai sankcionuota vyro ir moters sąjunga, sukurianti tam tikrus narių tarpusavio įsipareigojimus. Santuokos formos. Monogamija – dviejų asmenų santuoka. Santuokos alternatyvos. Gyvenimas kartu- žmonės gyvena kartu, tačiau nėra niekaip vienas kitam įsipareigoja juridiškai. Bendrosios teisės santuoka – toks santuokos tipas. Civilinė santuoka- juridinis ryšys tarp dviejų žmonių. Šeiminė partnerystė – tai legalūs porų santykiai. Smurtas šeimoje. Smurtas šeimoje – tai pasikarojantis ir dažnėjantis fizinio. Tarptautiniuose teisės aktuose skiriamos tokios smurto šeimoje rūšys fizinis smurtas. Fizinis smurtas - fizinis smurtas yra labiausiai atpažįstama smurto forma šeimoje. Psichologinis smurtas (emocinis ir verbalinis) – tai pavojingas tyčinis poveikis kito žmogaus psichikai. Seksualinis smurtas – yra kėsinimasis ne tik į asmens gyvybę. Ekonominis smurtas. Išvados. Šeima yra pagrindinis visuomenės institutas nuo kurio prasideda ir bendruomenės, ir visos visuomenės gyvenimas. Literatūra. Ačiū.


Šeimos apibūdinimas Šeima – visuomenės institutas Šeimos tipai pagal kriterijus Santuokos formos Santuokos alternatyvos Smurtas šeimoje.

Išanalizuoti šeimos ir visuomenės santykį, šeimos tipus/įvairovę, santuokų alternatyvas, smurtą ir prievartą šeimos gyvenime.

Gyvenimas kartu- žmonės gyvena kartu, tačiau nėra niekaip vienas kitam įsipareigoja juridiškai. Kilus nesusipratimams jie gali lengvai “pasukti skirtingais keliais”. Tačiau, jei turite vaikų, skyrybų atveju žmogui yra priteisiama ir globa, ir alimentai. Turint bendro turto ir turint įrodymų teismas taip pat dalina turtą kaip ir teisiškai susituokusioms poroms.

Bendrosios teisės santuoka – toks santuokos tipas, kai du žmonės nenori turėti tradicinio santuokos liudijimo, tačiau oficialiai nori būti laikomi vedę. Privalomi ir keli tradiciškai santuokai būdingi ir reikalingi dalykai. Norint tuoktis turi būti pilnametis. Turi būti sveiko proto(suvokti ką darai) Negali turėti įsipareigojimų jokiam kitam žmogui (negali būti vedęs). Nors kažkada buvo plačiai prįpažinta, šiomis dienomis bendrosios teisės santuoka galioja tik šiose valstybėse: Koloradas, Kolumbijos apygarda, Ajova, Kanzasas, Montana, Rod Ailnadas, Pietų Karolina, Teksasas, Juta.

Civilinė santuoka- juridinis ryšys tarp dviejų žmonių, kuris suteikia teisinę apsaugą, tačiau tik valstybiniu lygiu. Civilinė santuoka nėra pripažįstama visose valstybėse, tai nesuteikia federalinės apsaugos. Civilinės sąjungos buvo pirmiausia įsteigtos tos pačios lyties poroms kaip alternatyva valstybių, kuriose santuoka buvo nepasiekiama.

  • MS PowerPoint 5670 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1034 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Šeima projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Šeima projektas . (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/seima-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 20 d. 05:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!