Šeima referatas


Referatas apie seima. Referatas seima. Referatai apie seima. Skaidrės apie šeima, jos vertybes. Referato ivadas. Santuoka seima dorovine seimos motyvai. Referatai seima. Referato ivadas pavyzdys. Mano seima referatas. Referato pavyzdziai.

Įvadas. Šeima kaip visuomenės institucija. Šeimos sąvoka. Sutuoktinių pareigos. Santuokos motyvai. Šeimos funkcijos. Išvada. Literatūros sąrašas. Šeimoje prasideda žmogaus gyvenimas, išmokstama gerbti ir mylėti savo tėviškę, gimtąją kalbą, tautos kultūrą. Šeima auklėdama vaikus, perduoda jiems ne tik integruotą nacionalinės kultūros, tradicijų supratimą, bet ir sukuria atitinkamą dvasinį klimatą. Šeimos gyvenimui rengiamasi nuo pat vaikystės, iš pradžių ginčijantis su pačiu savimi, paskui kalbantis su artimaisiais žmonėmis. Mums rūpi, kad lietuvių šeima turėtų reikiamų žinių. Daugelis sutuoktinių įsitikinę, kad jų asmeninė patirtis ir pavyzdys vertingesni nei teorinės žinios, bet vien patyrimu ir nuojauta nelengva suprasti sudėtingas šeimos problemas. Šiame referate pabandysime išsiaiškinti šeimos sąvoką. Sužinosime kokias funkcijas atlieka šeima. Žinome, kad šeimos pagrindas yra santuoka. Peržvelgsime santuokos motyvus. Kodėl žmonės kuria šeimas? Ką daryti, kad šeimoje aplinka būtų kuo atviresnė visų narių bendravimui, ką daryti, kad bendravimas būtų produktyvus. Ko tikimės iš kitų šeimos narių. Pabaigoje pridėsiu anketos pavyzdį. Iš jos galima daug ką išsiaiškinti apie šeimą, jos struktūrą, jos poreikius, dorovines vertybes, pareigų pasiskirstymą.

Yra žmonių, kurie baigę gyvenimą, paliko didvyrių ar šventųjų atminimą ar vardą. Už jų visų, dažnai pasplėpta paprastume ir nežini šie žodžiai taikliai nusako vieną didžiausių vertybių žmogaus gyvenime – šeimą.

šeimos gyvenimui rengiamasi nuo pat vaikystės, iš pradžių ginčijantis su pačiu savimi, paskui kalbantis su artimaisiais žmonėmis.

šiame referate pabandysime išsiaiškinti šeimos sąvoką. Peržvelgsime santuokos motyvus. Ko tikimės iš kitų šeimos narių.

Pabaigoje pridėsiu anketos pavyzdį. Iš jos galima daug ką išsiaiškinti apie šeimą, jos struktūr kaip sena yra žmonija, taip sena yra šeima. Ligšiol žmonija nėra nieko geresnio ir gudresnio sugalvojusi už šeimą. Šeima viena svarbiausių civilizacijos institucijų. Ji kyla iš giliųjų žmogaus prigimties gelmių. Žmogaus prigimtis padalyta tarp dviejų būtybių: vyro ir moters. Kiekvienas jų, gyvendamas vienas, jaučiasi tarsi atskirtas nuo bendruomenės – nuolat ilgisi, ieško visos žmogiškos prigimties pilnatvės. Šeima atsirado kartu su monogamija, kaip seniausia jungtuvių ir šeimos forma. Poligamijos – daugpatystės ir poliandrijos – daugvyrystės formos istoriškai susidarė daug vėliau. Jos veikiau buvo kaip išimtys žmonijos kelyje, nes niekada ir niekur plačiau neprigijo. Monogamija – vyro ir moters sąjunga išliko kaip natūrali meilės ir gyvenimo bendrystė, sudaroma tarpusavio bendravimui ir naujos gyvybės kūrimui.

Per amžius šeima kaip vyro ir moters laisva sąjunga imponuodavo viesiems savo kilmės nepapastumu. Žmonės šeimos židiniui jautė ypatingą pagarbą ir dėmesį. Žmogus laisvai sudaro šeimą, bet kartą ją sudaręs, jos jau negali išardyti. Ji pradeda egzistuoti prieš sudarytojo valią, nes šeima nėra dirbtinis sauvališkas dalykas – ji žmogaus prigimties, civilizacijos institucija. Šeima pralenkia įsteigėją, ji gyvena savu gyvenimu, jos įsteigėjas lyg ir nebetenka į ją valdžios. Vedusieji negali suardyti sąjungos, kurią laisvai sudarė, ji jau jiems nebepriklauso. Šeima nuolatinė vyro ir moters gyvenimo bendrystė nėra vien jų valios padarinys, bet ir dievo kūrinys. Ši bendrystė prasideda čia žemėje, tačiau yra praturtinama ir atbaigiama danguje. ką dievas sujungė, žmogus teneperskiria. (mt. 19,6).

šeima yra natūrali institucija. Laisvai sudaryta ir viešai išreikšta vyro ir moters sąjunga tampa esmine ląstele, kuriai patikėta gyvybės perdavimo misija. Šį vienintelį šeimos unikalumą gražiai išreiškė fr. V.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2426 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audrius
  • Šeima referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šeima referatas. (2010 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/seima-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 12:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo