Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Kokie renginiai padėtų bibliotekoms tapti kultūriniu traukos centru


Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą lietuvoje, nutarė 2016-uosius paskelbti bibliotekų metais. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pasidalykite įžvalgomis, kokie renginiai. Kokie renginiai padetu bibliotekoms tapti kulturiniu traukos kitus. Kokie.renginiai.padetu.bibliotekoms.tapti.kulturiniu.traukos.centru. Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą lietuvoje, nutarė 2016-uosius paskelbti bibliotekų metais. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pasidalykite įžvalgomis, kokie. Kokie renginiaipadetu bibliotekoms tapti traukos centru 2016 vikipedija.

10 klasės kalbėjimo potemė 2016 m. Kultūra 2 potemė su išplėstiniu planu, šaltiniais. Kalbėjimas apie bibliotekų metus, mažėjantį knygų skaitymą.

2. Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pasidalykite įžvalgomis, kokie renginiai padėtų bibliotekoms tapti kultūriniu traukos centru.


Labai dažnai girdime liūdnokos statistikos pavyzdžius: skaitoma vis mažiau, tėvai nebeskaito vaikams, neskaito patys arba renkasi menkavertę literatūrą; savo malonumui, o ne mokyklos reikmėms, nedaug skaito ir mokyklinio amžiaus vaikai. 52 % suaugusiųjų teigia iš viso neskaitantys, panašus procentas ir neskaitančių vaikų Lietuvoje – 35 % (2012m. duomenys). Yra viena priežastis, dėl kurios negalima aklai šių žmonių kaltinti – knygos labai brangios. Gražiai išleisto didesnės apimties romano be 10 € nenusipirksi. O Lietuvoje tai dažnos šeimos išlaidos maistui vienai dienai... Aišku, yra puiki alternatyva – bibliotekos, kuriose knygų skaitymas mums visiškai nieko nekainuoja. Visuose miestuose bibliotekų gausu, o kiekvienas miestelis turi bent po vieną.

Bibliotekos yra remiamos, knygų jose netrūksta, tačiau tai, kaip matome, ne visada pritraukia žmones. Matyt, vien knygų nepakanka... 2016-ieji, kaip jau buvo minėta temos pavadinime, Seimo yra paskelbti Bibliotekų metais. Manau, kad įdomūs, įvairūs, atskiroms amžiaus grupėms arba visai šeimai skirti, renginiai galėtų sugrąžinti žmones į bibliotekas ir paskatinti jomis naudotis. Šiais metais apie tai kalbėti yra aktualiausia. Aptarsiu keletą iniciatyvų, kurios vyko ar vyksta Lietuvos bibliotekose ir pateiksiu vieną kitą savo viziją, ką dar būtų galima tobulinti, kas galėtų bibliotekas padaryti literatūriniu ir kultūriniu traukos centru, ir svarbiausia – kas sugrąžintų žmonėms norą vėl paimti į rankas knygą.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1237 žodžiai)
  • Mokykla
  • Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Kokie renginiai padėtų bibliotekoms tapti kultūriniu traukos centru
    10 - 1 balsai (-ų)
Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Kokie renginiai padėtų bibliotekoms tapti kultūriniu traukos centru. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimas-atsizvelgdamas-i-mazejanti-knygu-perkamuma-ir-skaityma-lietuvoje-nutare-2016-uosius-paskelbti-biblioteku-metais-kokie-renginiai-padetu-bibliotekoms.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:35
×