Seimo nario administracinės atsakomybės ir imuniteto santykio probleminė analizė


Seimo nario administracine atsakomybe. Seimo narių administracinė atsakomybė. Seimo nario atsakomybe. Administracine atsakomybe seimo nariui. Seimo nario nelieciamybe administracine atsakomybe. Seimo nariu imunitetas. Seimo nario imuniteto panaikinimas. "seimo nario imunitetas" istatymas. Administracinės atsakomybės imunitetas. Imunitetas administracinei atsakomybei.

Įvadas. Seimo nario imunitetas. Imuniteto įgijimo momentas ir imuniteto panaikinimas. Seimo nario imuniteto ir administracinės atsakomybės probleminė analizė. Išvados. Literatūra. Nagrinėjamas seimo nario imunitetas, t. Y. Draudimas be seimo sutikimo patraukti seimo narį baudžiamojon atsakomybėn, suimti, kitaip suvaržyti jo laisvę. Taip pat analizuojama, kaip praktikoje taikomos seimo statuto normos, susijusios su seimo nario imuniteto panaikinimu.

Šiame darbe bus nagrinėjamas seimo nario imunitetas, Nagrinėjamos seimo sudarytų laikinųjų tyrimo komisijų parengtos pažymos, kuriose seimui siūloma sutikti ar nesutikti, kad būtų panaikintas seimo nario imunitetas.

Teisės mokslinėje literatūroje seimo nario imunitetas nėra plačiai tyrinėtas; yra vos keleta darbų, kuriuose nagrinėjama ši tema, tačiau praktikoje vis dažniau susiduriama su seimo nario administracine atsakomybe ir jo imuniteto problema, kai dėl seimo nario nusižengimo seimo sudarytos laikinosios komisijos turi spręsti klausimą, panaikinti seimo nario imunitetą ar ne. Seimo sudarytų laikinųjų tyrimo komisijų parengtos pažymos, kuriose seimui siūloma sutikti ar nesutikti, kad būtų panaikintas seimo nario imunitetas neretai turi esminių trūkumų: pažymose kartais stokojama ar net visiškai nėra pateikiama argumentų, kuriais komisija grindžia savo siūlymą seimui neduoti sutikimo patraukti seimo narį baudžiamojon atsakomybėn, suimti, kitaip suvaržyti jo laisvę; komisijos kartais viršija joms nustatytus įgaliojimus, prisiima joms nebūdingas funkcijas.

Taigi, šio darbo tikslas yra atskleisti pagrindinius seimo nario imuniteto trūkumus, kada praktikoje susiduriama su seimo nario imunitetu ir administracinės atsakomybės problema. Darbo uždaviniai yra įvertinti seimo nario imuniteto privalumus ir trūkumus, išanalizuoti, kada seimo nario imunitetas skonstitucijoje yra įtvirtintas seimo narių, respublikos prezidento, vyriausybės narių, konstitucinio teismo ir kitų teismų teisėjų imunitetas arba asmens neliečiamybė. Tai reiškia, kad įstatymai turi užtikrinti, jog žmogus bus saugomas nuo bet kokio nepagrįsto išorinio valstybės, savivaldybių institucijų, jų pareigūnų ir tarnautojų, taip pat kitų asmenų poveikio jo gyvybei, sveikatai, fizinio aktyvumo laisvei ir bet kokio kėsinimosi į jo psichinę ir dvasinę būseną, jo intelektinę ir kūrybinę raišką.

Imunitetas – tai asmens neliečiamybės papildomos garantijos, reikalingos ir būtinos to asmens pareigoms tinkamai atlikti. Žodis imunitetas kyla iš lotyniškojo immunitas, kuris reiškia laisvumą nuo ko nors. Teisinis imunitetas apibrėžiamas kaip teisių ir privilegijų, skirtų teisinių santykių subjektams, visuma. Jis yra tarsi lygiateisiškumo principo, kurio esmė ta, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas, baudžiamosios bylos nagrinėjamos vadovaujantis vienodą procesinę tvarką visiems asmenims nustatančiu įstatymu, neatsižvelgiant į jų lytį, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, socialinę padėtį, tikėjimą, įsitikinimus ir kitas aplinkybes, išimtis.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (5230 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Seimo nario administracinės atsakomybės ir imuniteto santykio probleminė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Seimo nario administracinės atsakomybės ir imuniteto santykio probleminė analizė. (2010 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimo-nario-imunitetas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 06:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo