Šeimos genograma


Tyrimo eiga. Pagrindiniai simboliai aprašantys šeimos narius ir struktūrą. Šeimos sąveikos ir santykiai. Medicininė istorija. Nurodomos chroniškos ligos ar sveikatos problemos. Genogramos interpretavimo gairės. Rezultatai ir jų aptarimas.


Geograma – tai kelių kartų šeimyninių ryšių schema (Navaitis, 2004). Geogramoje atsispindi ne tik šeimos praeitis ir struktūra, bet ir šeimos santykiai šiuo metu. Tai leidžia suvokti sudėtingus šeimos procesus, todėl, šis metodas, daug kur taikomas šeimos terapijose. Kartu tai yra labai išsamus šaltis, atskleidžiantis kaip dabartinės problemos gali būti susijusios su šeimos raidos procesu (Čekuolienė, 2008).

Darbo tikslas – naudojantis pateikta schema, sudaryti tiriamojo šeimos genogramą.

Genograma – tai orentavimosi šeimoje žemėlapis todėl reikia nurodyti svarbesnes chroniškas ligas ar problemas. Naudojam sutartiniai trumpiniai.

Šeimos struktūra (kas gyveno po vienu stogu, brolių, seserų konsteliacijos, neįprastos šeimos konfigūracijos);

Gyvenimo įvykiai (gyvenimo įvykių sutapimai, gyvenimo pasikeitimai ir jų poveikis, traumos, metinės, socialiniai, ekonominiai, politiniai įvykiai).

Santykių deriniai (trikampiai, vaikų tevų trikampiai, porų trikampiai, išsisyrusių šeimų trikampiai, kartų trikampiai, santykiai už šeimos ribų ir t.t.

Šeimos pusiausvyra ir sutrikimas (šeimos struktūra, vaidmenys, funkcionavimo stilius, dvasiniai ištekliai – stiprybės).

Iš genogramos matyti, kad tiriamoji augo išsiskyrusioje šeimoje, turi brolį, sukūrusį šeimą ir turintį du vaikus.

  • Microsoft Word 393 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (397 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alma
  • Šeimos genograma
    10 - 3 balsai (-ų)
Šeimos genograma. (2019 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-genograma.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 06:06
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema