Šeimos ir draugų įtaka mano gyvenime


Šeimos ir draugų vaidmuo mano gyvenime. Šeima ir „Aš“. Vertinimas ir pripažinimas. Socialinis priimtimumas. Vystimasis ir auklėjimas. Autoritetas – tėvai ar bendraamžiai? Šeimos ir tėvų įtaka paaugliui. Bendraamžių įtaka. Šeimos vaidmuo tapatumo raidoje. Tėvų elgesio stiliai. Paauglių savižudybės.

Kiekvieno žmogaus „aš“ vaizdas atsiranda tik dėl tam tikrų objektyvių socialinų sąlygų. Yra išskiriami trys veidrodinio „aš“ susidarymo etapai: Suvokimas to, kaip mes vertinam kitus; Kaip kiti vertina mus; Mūsų jausmai ir išgyvenimai, susiję su šiais vertinimais. Vaikui augant ir bręstant plečiasi jo ryšys su kitais žmonėmis ir jis pamažu pradeda orentuotis į jų nuomonę.

Ankstyvo brendimo berniukai yra labiau socialiai priimtini, nei vėliau bręstantys.

Ankstyvo brendimo mergaitės yra priimamos su didesniu pasipriešinimu, labiausiai socialiai priimamos laiku bręstančios.

Vaikų psichologinė savijauta priklauso nuo santykių su artimaisiais Vaiko asmenybės vystymasis labai priklauso nuo jo tėvų, nes jie ne tik perduoda paveldėjimo galimybes, bet ir sudaro pačią reikšmingiausią jo aplinkos dalį. Šeimoje vaikai nuolat stebi ir perima šeimos narių elgesį, dorovinę ir dvasinę kultūrą, vertybes, savo tėvų gyvenimo būdą. Neteisingai auklėjant, neįvertinus ar nepripažinus vaiko gerų poelgių ar sąvybių, vaikas pradeda pats save auklėti. Tam jie pasitelkia netinkamas priemones, norėdami grūdinti valią, parodyti savo tvirtumą, skausmo nebijojimą. Verias auskarus, žaloja savo kūną, pjausto savo odą.

Vaikų autoritetas yra tiek bendraamžiai, tiek tėvai, tik skirtingais aspektais. Suaugusiųjų draugystė jam gali būti nepriimtina, jei suaugusieji jo nepripžįsta kaip savarankiško Jei suaugusieji varžo paauglį, nepriima jo tokio, koks jis yra, tuomet paaugliui jie yra ne autoritetas.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1059 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (699 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Šeimos ir draugų įtaka mano gyvenime
    10 - 2 balsai (-ų)
Šeimos ir draugų įtaka mano gyvenime. (2014 m. Liepos 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-ir-draugu-itaka-mano-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:39
×