Šeimos ir ugdymo įstaigos bendravimas ugdant psichosocialinę sveikatą


Šeimos ir ugdymo įstaigos bendravimas ugdant psichosocialinę sveikatą.


Problema – Kokie turėtų būti tėvų ir ugdytojų santykiai, kad būtų užtikrinta psichosocialinė sveikata pradinių klasių mokiniams?

Vykdytojai – ugdytojas (pradinių klasių mokytojas) ir tėvai.

Šeima – pirmoji institucija, kurioje vyksta vaiko socializacija, kurioje auklėjami, auginami nauji visuomenės nariai, todėl būtinas mokyklos ir mokinių tėvų bendradarbiavimas. Tėvai, kaip pilnateisiai bendruomenės nariai, turi dalyvauti mokyklos gyvenime: ne tik domėtis vaiko pasiekimais, ne tik kalbėtis su mokytojais ir mokyklos vadovybe, kai iškyla problemų. Mokslininkai pabrėžia, kad sėkmingas mokytojo ir tėvų bendradarbiavimas daro teigiamą įtaką vaiko ugdymo rezultatams, todėl tėvai ir pedagogai turi veikti išvien, o pedagogų ir vaikų sąveiką nuolat turi stiprinti tėvai (Grincevičienė, 2006; Trakšelys, 2010).

Bendravimas mokykloje gali būti formalus ir neformalus. Svarbus ir neformalus švietimo įstaigos ir tėvų bei tėvų ir pedagogų bendravimas. V. Gevorgianienė teigia, kad išvykos, bendros šventės, sporto renginiai ir kita veikla yra palanki aplinka tėvams neformaliai bendrauti su pedagogais, kitų vaikų tėvais, vaiko draugais. Pedagogui tėvų bendravimas svarbus tuo, kad mažiau struktūruotoje veikloje labiau išryškėja tėvų santykiai su vaiku, reikalavimų jam pagrįstumas, pagalbos pobūdis ir tinkamumas (Grudžinskienė, 2011).

Ugdymo įstaigos bendruomenė yra mikromodelis visuomenės, kurioje siekiama vaikų gyvenimo kokybės, kiekvienam bendruomenės nariui prisiimant tam tikrą atsakomybę ir pareigas. Tėvus ir pedagogus vienija vienas bendras tikslas – vaiko gerovė. Vaikas kryptingai ugdomas, kai darniai sutaria šeima ir švietimo įstaiga, kai vaikų ugdymas šeimoje ir mokykloje vienas kitą papildo. Švietimo įstaiga – tai bendruomenė, užmezganti glaudžius socialinius santykius su skirtingais suaugusiaisiais ir bendraamžiais, daranti įtaką tolesnei vaiko integracijai

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1195 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Šeimos ir ugdymo įstaigos bendravimas ugdant psichosocialinę sveikatą
    10 - 7 balsai (-ų)
Šeimos ir ugdymo įstaigos bendravimas ugdant psichosocialinę sveikatą. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-ir-ugdymo-istaigos-bendravimas-ugdant-psichosocialine-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:04
×