Šeimos įtaka vaiko emocinėms būsenoms


Įvadas. Šeimos samprata ir formos. Nepilnos šeimos poveikis paauglio asmenybei. Šeima po skyrybų ir jos poveikis paauglio emocinėms būsenoms. Pedagogų problemos su paaugliais turinčiais emocinių ir elgesio problemų. Socialinio pedagogo pagalba paaugliams turintiems emocinių ir elgesio problemų. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir aptarimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.

Tyrimo aktualumas ir problematika. Šiuolaikinės šeimos labai įvairios. Ne visiems pasitaiko laimė užaugti darnioje, pilnoje šeimoje, kurioje dominuotų meilė, harmonija, kantrybė, pagarba, atvirumas, kai vaikas jaučiasi saugiu. J. V. Uzdila teigia, kad būti laimingam savo šeimoje, tai būti apskritai pasauly laimingam.

Tyrimai rodo, kad net nedideli šeimos struktūros pakitimai veikia visus šeimos narius. Šiandieninė statistika rodo, jog šimtui santuokų Lietuvoje tenka 57 skyrybos. ES statistikos biuras „Eurostat“, paskelbęs tyrimus apie šeimas, įvardijo Lietuvą kaip skyrybų rekordininkę. Tačiau retai kas susimąsto, kokios įtakos tie pokyčiai šeimoje turi paauglio emocinėms būsenoms, to pasekmė ir elgesiui.

Vaiko gyvenimas , jo raida labai priklauso nuo mūsų – suaugusiųjų. Kuomet nepilnos šeimos priežastis yra skyrybos, šeimos irimas dažnai yra lydimas tėvų konfliktų. Dažniausiai jie būna atviri ir vaikai juos stebi. Tėvų tarpasmeniniai konfliktai įtakoja vaikų neprisitaikymo, emocines ir elgesio problemas, jiems būdingas žemesnės savitvardos ir atkaklumo lygis, jie netoki draugiški, mažiau pasitiki savimi ir kitais žmonėmis. Lyginant pilnų ir nepilnų šeimų paauglius rastas ryšys tarp šeimos sudėties ir agresijos laipsnio- paaugliai iš nepilnų šeimų pasižymi aukštesniu agresijos laipsniu, stipriau išreikštu depresinės nuotaikos bruožu, taip pat žemesniu akademiniu pažangumu. Šiltų emocinių santykių trūkumą, išgyvenamą nepilnoje šeimoje, vaikas gali bandyti kompensuoti bendraamžių grupėje, kurioje gali būti negatyviai įtakojamas.

Kad ir koks yra šeimos statusas, pagrindinė sąlyga sveikai vaiko emocinei raidai – šilti santykiai, saugumo sukūrimas , jautri reakcija į jo problemas.

Tyrimo tikslas. Palyginti vaikų emocines būsenas pilnoje ir nepilnoje šeimoje.

Tyrimo objektas. Šeimos įtaka vaiko emocinėms būsenoms ir elgesiui.

Tyrimo uždaviniai.

1.Išanalizuoti mokslinę literatūrą apie šeimos tipus ir jų daromą įtaką paauglio emocinėms būsenoms.

2. Išsiaiškinti faktorius, įtakojančius vaiko emocines būsenas.

3. Palyginti pilnos ir nepilnos šeimos įtaką vaiko emocinei savijautai.

4.Ištirti emocines būsenas ir elgesį, pasireiškiančius vaikui augančiam pilnoj ir nepilnoj šeimoj.

Tyrimo metodai:

mokslinės literatūros analizė,

anketinė apklausa,

kiekybinių rezultatų aptarimas.

  • Pedagogika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 117 KB
  • 2015 m.
  • 31 puslapis (7433 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roma
  • Šeimos įtaka vaiko emocinėms būsenoms
    10 - 2 balsai (-ų)
Šeimos įtaka vaiko emocinėms būsenoms. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-itaka-vaiko-emocinems-busenoms.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:05
×