Šeimos politika


Šeimos politika. Kas yra šeima? Kostitucijoje. Valstybinė šeimos politikos koncepcija. Pagrindinės Koncepcijos sąvokos. Lietuvos šeimos politikos koncepcijos metmenyse nurodomos tokios šeimų pagrindinės funkcijos. JTO leidinyje pateikiama. 2011 m. Konstitucinio teismo nutarime teigiama. Išvados. Literatura.

Lietuviai laikosi patriarchalinės šeimos modelio. Šeima susideda iš kelių kartų – tėvai, vaikai, seneliai. Šeimos didelės, jų narių priedermės aiškiai apibrėžtos, visi kas kaip gali ir sugeba atlieka įvairius namų ūkio darbus. Šeimyna gyvena po vienu stogu, o suaugę vaikai visomis išgalėmis stengiasi pasistatyti savo trobesius, įsigyti žemės, vienas po kito atsiranda savi vaikai. Gyvenimo ratas sukasi, įveikdamas šeimos vidinius ir išorinius sunkumus.

A) Psichosocialinė – šeimą, kaip visuomenės mikrobendriją, sieja socialiniai, ekonominiai bei emociniai ryšiai.b) Ekonominė – materialinio apsirūpinimo, apsitarnavimo ir gamybinės veiklos sfera.c) Reprodukcinė – seksualinio aktyvumo ir kartų pratęsimo sfera.d) Globos ir priežiūros – šeimoje realizuojama pirminė ir natūrali tarpusavio globa ir priežiūra.e) Socializacijos – šeima vaikams suteikia pirmines žinias ir įgūdžius, ugdo juos, formuoja jų savimonę.f) Kultūrinė – šeima kaip pirminė sociokultūrinių, etnokultūrinių vertybių ir tradicijų perteikėja.

  • Sociologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 21 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (1016 žodžiai)
  • Laura
  • Šeimos politika
    10 - 4 balsai (-ų)
Šeimos politika. (2014 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-politika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:48
×