Šeimos problemos vaikų ugdymo procese


Vaikų ugdymo procesas. Tai santykis su aplinka, integruotas mokymo ir lavinimo vyksmo elementas. Ugdymo funkcijos. Mokymas Lavinimas Auklėjimas Globojimas Švietimas Formavimas. Kas yra šeima? Giminystės ryšiais susieta žmonių grupė kurią sudaro tėvai ir vaikai. Šeima. Kiekviena šeima susiduria su vienokia ar kitokia problema. LR Konstitucijos 38 str. Pripažįstama, jog šeima – tai visuomenės ir valstybės pagrindas. Kodėl kyla šeimos problemos? Skyrybos Skurdas Alkoholizmas Smurtas. Skyrybos. Skyrybos – tai krizė šeimos narių gyvenime. Skurdas. Nepriteklius šeimoje dažnai sukelia nemažą problemą. Alkoholizmas. Vartojant alkoholį dideliais. Daugelyje šeimų vaikai patiria tiek psichologinį tiek fizinį smurtą. Šeimos gyvensenos vertybės. Ištikimybė Žmogiškumas Dora Gerumas Orumas Kantrybė Pareiga Dvasingumas Meilė Pasiaukojimas Žmoniškumas. Pagrindinės šeimos problemos vaikų ugdymo procese. Bendravimo stygius, savo vaiko nepažinimas. Informacijos šaltinių sąrašas. LR Konstitucija. Lietuvos Respublikos piliečių priimta 1992 m.


Tai santykis su aplinka, integruotas mokymo ir lavinimo vyksmo elementas. Vaikų ugdymo procese svarbu veiklos drausmė, mokymosi drausmė, darbo drausmė bei santykių drausmė.

Giminystės ryšiais susieta žmonių grupė kurią sudaro tėvai ir vaikai. Kitais atvėjais gali būti seneliai, anūkai ar kiti gyvenantys kartu giminaičiai. Šeima kaip socialinė institucija kurioje gimsta, auga, bręsta ir ugdosi asmenybė. Šeima paženklina žmogaus brendimo laikotarpį, šeimoje įgyta patirtis atsiliepia visą gyvenimą. Šeimoje vyksta pilnavertė  asmenybės socializacija. Šeimos gyvenimo organizatoriai ir ugdytojai yra tėvai. Šeima taip pat svarbiausia vaikų auklėtoja, nes ji natūraliausiu būdu moko mylėti ir sutarti. Tiek vaikų, tiek ir jų tėvų gyvenimo pilnatvės pagrindas, emocinio saugumo vieta. Mažam vaikui tėvai yra pavyzdys – tėvų gyvenimo pavyzdys, jų pažiūros į santuoką, šeimą, jų elgesys vienas su kitu. Išgyventas motinos ir tėvo pavyzdys prisideda prie to, kad vėliau arba priimami, arba atmetami moters ar vyro uždaviniai šeimoje.

Kiekviena šeima susiduria su vienokia ar kitokia problema, bei pokyčiais, kurie pažeidžia šeimos socializacijos vientisumą. Dažnai problema, kuri apima dauguma visuomenės narių, jau galima būtų įvardinti socialine problema. Šeima išgyvena socialinę, ekonominę, demografinę krizę. Kinta tradicinės šeimos vertybės bei dorovinis potencialas, smunka pragyvenimo lygis, realus ir potencialus nedarbas keičia individų ir šeimų demografinę elgseną.

  • MS PowerPoint 45 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (765 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • Šeimos problemos vaikų ugdymo procese
    10 - 3 balsai (-ų)
Šeimos problemos vaikų ugdymo procese. (2020 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-problemos-vaiku-ugdymo-procese.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 13:24
×
114 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo