Seimos psichologija konspektas


Šeimos psichologijos samprata ir šeima kaip mokslinio tyrimo objektas. Šeimininiai poreikiai ir šeimos funkcijos. Šeimos struktūros psichologinė samprata. Šeiminiai vaidmenys. Šeimos ciklas. Šeimos vidinių santykių raida. Ikisantuokinio elgesio psichologiniai aspektai, partnerio pasirinkimas. Santuoka ir jos psichologinė esmė. Santuokos pokyčiai. Jaunos šeimos psichologinės problemos. Brandžios ir pagyvenusių žmonių šeimos psichologinės problemos. Našlystė. Brandžios žmonių šeimos psichologinės problemos. Pagyvenusių žmonių šeimos psichologinės problemos. Našlystė. Psichologiškai sėkmingos šeimos samprata. Darna šeimoje ir ją lemiantys psichologiniai veiksniai. Konfliktai ir krizės šeimoje, jų įveikimas. Konfliktai ir krizės šeimoje, jų įveikimas. Skyrybos, ju psichologines priezastys ir pasekmes. Psichologinė pagalba šeimai.

Teisė - moralinė atsakomybė.

Psichologija - nagrinėja šeimą, jos vidinių tarpasmeninių santykių aspektu.

Šeimos tyrimai Sistemiškų mokslinių tyrimų šeimos santykių psichologijoje nėra daug.

Priežastys: 1)buitinė psichologija ( nemokslinis žinojimas apie žmonių santykius,paremta asmenine patirtimi ir menkai apibendrinta).2) asmeninis patyrimas yra atsitiktinis, intensyvus ir nesistemiškas.3) šeimos gyvenimas kritikuojamas (toks mano likimas). 4) šeimos tyrinėjimams sunkiai pritaikomi tradiciniai psichologijos metodai.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (8390 žodžiai)
  • Erika
  • Seimos psichologija konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Seimos psichologija konspektas. (2014 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-psichologija-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:47
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo