Šeimos samprata psichologijoje


Šeimos samprata psichologijoje. Šeimos apibrėžimai. Šeimos sampratos kaita. Psichologinis šeimos apibrėžimas. Šeimos kaip mažosios socialinės grupės požymiai. Šeima kaip mokslinio tyrimo objektas. Šeimą tiriantys socialiniai mokslai. Moksliniu požiūriu šeima apibūdinama dvejopai. Šeimos tyrimo aspektai. Sisteminius mokslinius šeimos tyrimus apsunkinančios aplinkybės.

Teigiama, kad tokia padėtis yra iššūkis šeimos institucijai. Ką apie tai manote jūs?

A.Zacharovas: „Socialinėje psichologijoje egzistuoja sąvoka „pirminė grupė“. Santykiai šioje grupėje grindžiami betarpiškais kontaktais, emociniu narių įtraukimu į grupės reikalus. Šios aplinkybės lemia ypač didelį jos narių sutelktumą ir integruotumą. Tokia pirmine grupe yra šeima – vienintelė grupė, kuri gausėja ir auga ne priimdama narius iš šalies, o gimdydama vaikus“.

Bendra veikla, interesai, papročiai, kalba, charakteris. Artumas laike ir erdvėje. Betarpiškas bendravimas. Poreikių tenkinimas, funkcijos. Grupinės normos. Grupės struktūra. Hierarchija. Autonomija. Narių tarpusavio kontrolė. Antraeiliai požymiai: Savanoriškumas, Konformizmas, Homogeniškumas, Santykių intymumas.

Sociologija – tiria šeimą kaip socialinių funkcijų ir rolių kompleksą, dėl kurių visuomenė sukuria, palaiko ir saugo šį institutą; Ekonomika – šeimos biudžetas, pajamos-išlaidos kaip visuomenės mikroekonominis modelis; Demografija – šeima ir gyventojų sudėtis; Pedagogika – ugdymas šeimoje, socializacijos funkcija, jaunimo rengimas šeimai; Teisė – sutvirtina šeimos narių moralinę atsakomybę, ją konkretizuoja ir įtvirtina socialinės atsakomybės lygmenyje.

1. Faktologinis apibūdinimas. Empiriškai stebimas žmonių pasidalijimas į grupes, išskiriant vieną iš jų, kurios pagrindą sudaro santuokiniai ir giminystės ryšiai.

  • MS PowerPoint 1709 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (515 žodžiai)
  • Glo
  • Šeimos samprata psichologijoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šeimos samprata psichologijoje. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-samprata-psichologijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:32
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo