Šeimos skyrybos. Jų priežastys. Pasekmės vaikams


Skyrybos jų priežastys. Skyrybu priezastys ir pasekmes. Vaikai is nepilnu seimu. Skyrybos ir jų priežastys. Skyrybos nepilna šeima. Šeimų skyrybos ir vaikas. Skyrybos referatas. Skyrybu poveikis vaikams. Istuoka referatai. Kokias asmens šeimos visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų.

Mūsų visuomenėje vis labiau mažėja naujų santuokų ir vis daugėja skyrybų. Skiriasi dažniau jauni žmonės, tačiau koja kojon skyrybos plinta ir vyresnio amžiaus porų tarpe. Ir vieni ir kiti skiriasi dėl jiems svarbių ir aktualių priežasčių. Situacija dar nėra tokia sukrečianti, jei šeima susideda tik iš dviejų asmenų. Kitaip sakant, gerai, jei dar nėra vaikų. Deja, tai būna retesni atvejai. Nes labai didelis skaičius skyrybų įvyksta šeimose, kuriose auginamas vaikas ir dar ne vienas.

Taigi mane sudomino tema, apie skyrybas, jų priežastis ir veiksnius, dėl kurių žmonės skiriasi. Ir aišku neatsiejamai domina skyrybų poveikis vaikams, pačios pasekmės įvairaus amžiaus vaikams. Ką jie išgyvena? Kaip jaučiasi? Ko nori? Taigi giliau įsigilinus tikiuosi bus lengva atsakyti į šiuos klausimus.

Anot v. Žemaičio, sparčiai gausėjant nepilnų šeimų skaičiui, jų dabar susidarė virš 100 tūkstančių. Kas sudaro nepilnas šeimas? Tai tik vienas sutuoktinis (dažniausiai viena motina). Nepilnos šeimos atsiranda, kai vienas sutuoktinių miršta, santuokai iširus, pasitraukia iš šeimos. Dar viena nepilnos šeimos forma – tai taip vadinamųjų vienišų motinų arba motininės šeimos. Tokių šeimų Lietuvoje taip pat gausėja. Ir šių šeimų yra daugiausiai po pilnų šeimų.

Be abejo, daugiausia nepilnų šeimų atsiranda dėl skyrybų. Su nepilnų šeimų skaičiaus didėjimu ypač daug problemų atsiranda dėl vaikų auklėjimo. Vaikai iš nepilnų šeimų sudaro padidintos rizikos grupę, iš kurios atsiranda daugiau narkomanų, alkoholpasak žemaičio, daugelio nedarnių, konfliktuojančių, išgyvenančių krizę šeimų galutinis sprendimas yra skyrybos. Jų gausėjimas yra grėsmingas procesas, liudijantis apie didelį šeimų nestabilumą ir visuomenės demoralizaciją. Nedarni, konfliktuojanti šeima dar iki skyrybų traumuoja ir dvasiškai nualina sutuoktinius. Nedarnūs santykiai šeimose labai neigiamai įtakoja ir vaikų auklėjimą. Ištuoka sutuoktinių nesantarvę nutraukia, tačiau problemų neišsprendžia. Po ištuokos atsiranda nepilna šeima, ir nauja santuoka išsiskyrusiems darosi problematiška, ypač jeigu yra vaikų. Vadinasi, skyrybos yra tikra šeimų tragedija.

šeima atsidūrė daugelio ją veikiančių veiksnių sūkuryje. Jos santykius veikia tokie industrinei visuomenei būdingi reiškiniai, kaip sparti mokslo ir technikos pažanga, industrializacija, urbanizacija, gyventojų migracija ir kt. Šeimos nestabilumą šiais laikais žymiu mastu veikia bendra visuomenės demoralizacija, kuri apibūdinama kaip panseksualizmas (visuotinis sensualizmas, sekso pervertinimas, jo propaganda ir pervertinimas), lytinis palaidumas, hedonistinės orientacijos (gyvenimas dėl malonumų), alkoholizmas, narkomanija ir kiti reiškiniai katu (v. Žemaitis, 2004 ).

žemaičio teigimu, pastaraisiais dešimtmečiais vyko vadinamasis akceleracijos procesas. Labai paspartėjo paauglių ir jaunimo lytinis brendimas.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (2118 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vikte
  • Šeimos skyrybos. Jų priežastys. Pasekmės vaikams
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šeimos skyrybos. Jų priežastys. Pasekmės vaikams. (2010 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-skirybos-pasekmes-vaikams.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:50
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo