Šeimos socialinės apsaugos teisinis reglamentavimas užsienio šalyse Norvegija


Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Temos aktualumas. Trumpa darbo apžvalga. Norvegijos socialinės apsaugos modelis. Išmokos šeimoms Norvegijoje. Motinystės ir tėvystės išmokos. Išmokos netekus maitintojo. Šeimos išmokos. Išmokos pavaizduotos schemose. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šeimos socialinės apsaugos teisinis reglamentavimas užsienio šalyse Norvegija Rašto darbas.

Darbo tikslas: Atskleisti Norvegijos šeimos socialinės apsaugos teisinį reglamentavimą. Uždaviniai:1. Pristatyti Norvegijos šeimos socialinės apsaugos modelius. 2. Išanalizuoti išmokas šeimoms. 3. Pavaizduoti schemose keletą Norvegijos išmokų bei jas aptarti.

Šiomis dienomis šeimoms yra skiriamos įvairios pašalpos ir paramos. Kiekvienoje šalyje tai vyksta skirtingai. Šiuo metu yra labai aktualu nagrinėti kitų šalių šeimos apsaugą ir sužinojus daugiau apie tai, galbūt sužinosime kaip būtu galima pagerinti Lietuvos šeimos apsaugą ir padidinti teikiamas pašalpas bei paramas.

Analizuojant šią temą Norvegijoje išryškėja labai didelis dėmesys šeimos apsaugai. Norvegijai būdingas- socialdemokratinis valstybės gerovės modelis. Šis modelis įtakoja šalies paramą šeimai. Norvegijoje dažniausiai parama yra teikiama vienodo dydžio kiekvienai šeimai.

Norvegijoje taikomas socialdemokratinis gerovės modelis. Šiam modeliui yra būdinga, kai valstybė prisiima labai didelę atsakomybę už savo šalies piliečių materialinės gerovės užtikrinimą. Visiems šalies gyventojams yra suteikiamos vienodos teisės į socialines pašalpas ir išmokas. Toks modelis yra universalus ir skatina lygybę. Socialdemokratinio modelio valstybės, šiuo atveju Norvegija, pasižymi aktyviomis darbo rinkos priemonėmis, siekiant, kad pašalpų gavėjams būtų sudarytos galimybės, kuo greičiau pradėti dirbti ir mokėti mokesčius. Lyginant su kitais modeliais šį modelį, išmokomos socialdemokratiniame modelyje yra gaunamos kur kas didesnės.

  • MS PowerPoint 546 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (993 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Šeimos socialinės apsaugos teisinis reglamentavimas užsienio šalyse Norvegija
    10 - 3 balsai (-ų)
Šeimos socialinės apsaugos teisinis reglamentavimas užsienio šalyse Norvegija. (2017 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-socialines-apsaugos-teisinis-reglamentavimas-uzsienio-salyse-norvegija.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 00:32
×