Šeimos svarba Vaižganto ir Biliūno kūriniuose


Ka zmogui reiskia seima. Ka zmogui reiskia seima rasinys. Seima lietuviu literaturoje. Šeimos svarba žmogaus gyvenime. Liudna pasaka seimos vertybes. Seimos vertybes lietuviu literaturoje. Seimos samprata lietuviu literaturoje. Jonas biliunas liudna pasaka seimos vertybes. Biliunas seima. Seimos svarba lietuviu literaturoje.

Šeimos svarba vaižganto ir biliūno kūriniuose.

Šeimos meilė yra kantri bei maloninga, ji nesielgia neteisingai, netinkamai, nepasiduoda piktumui, su džiaugsmu pritaria tiesai ir mylintiems šeimos žmonėms. Vienas gražiausių šeimos modelių, pagrįstų pasitikėjimu, pagarba, rūpesčiu, dėmėsiu ir meile būtent pateikiamas Jono Biliūno kūrinyje „Liūdna pasaka“. Šis kūrinys iškelia ne tik amžinos meilės, tikros šeimos portretą, bet ir istorinių aplinkybių įtaką žmonių gyvenimui. Kūrinyje J. Biliūnas gražiai vaizduoja meilę tarp Petro Banio ir Juozapotos. Jie myli nuoširdžiai ir rūpestingai. Taip pat veikėjai svajoja sukurti šeimą (Petras jau pynė iš balanų lopšį, laimingai šypsodamas), kuri yra akcentuojama kaip vienas svarbiausių dalykų. Pats J.Biliūnas atskleidžia : ,, Jų pilnai laimei tik vaikų trūko...“. Atsidavimu vienas kitam jie kūrė idealios šeimos sampratą, dviejų netobulų žmonių siekius, piešiant tobulos ateities viziją. Galiu teigti, jog šeimos narių ištikimybė ir atsidavimas įgyją didžiausią reikšmę visoje apysakoje ir visa šeimos samprata pateikiama kaip viena didžiausių vertybių įprasminančių žmogaus gyvenimą.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (507 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tadas
  • Šeimos svarba Vaižganto ir Biliūno kūriniuose
    9.8 - 4 balsai (-ų)
Šeimos svarba Vaižganto ir Biliūno kūriniuose. (2013 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-svarba-vaizganto-ir-biliuno-kuriniuose.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 21:32
×