Šeimos teisė uždaviniai


Šeimos teisės savarankiškas darbas. Uždavinių analizė.

Aušra kreipėsi į teismą dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio Gintauto kaltės. Aušra ir Gintautas turi jungtinės nuosavybės teise 4 kambarių butą. Aušra pateikė teismui reikalavimą padalyti šį butą po lygiai ir priteisti sūnui Jomantui išlaikymą, priteisiant sūnui iš Gintauto pastarajam tenkančią jungtinės nuosavybės dalį. Aušra nurodė, kad Gintautas piktnaudžiauja alkoholiu, nedirba ir jokių pajamų neturi, tad ji nesitiki, jog išlaikymą vaikui apskritai pavyktų išieškoti. Gintautas nesutiko su tokiu reikalavimu nurodydamas, kad tokiu atveju jis neturėtų gyvenamosios vietos, ir paprašė priteisti išlaikymą periodiniais mokėjimais.

Nurodykite, kaip turėtų būti skaičiuojamas vaiko išlaikymas siekiant įvertinti, ar suma, skirta vaiko išlaikymui, yra pakankama, jei būtų priteista Gintautui priklausanti buto dalis? Ar būtų pagrindas Gintautui kreiptis dėl išlaikymo grąžinimo, jei būtų nustatyta, kad buto vertė jo įsigijimo metu buvo 50 000 litų, teismo sprendimo priėmimo metu – 150 000 litų, o po 5 metų po teismo sprendimo priėmimo – 300 000 litų? Ar būtų pagrindas keisti vaikui išlaikymo formą (mokėjimą pinigais), jei Gintautas nurodytų, kad Aušra netinkami administruoja butą, neatsižvelgiant į vaiko interesus? Kokiais kriterijais remiantis turėtų būti sprendžiamas minėto buto priskyrimo vienam iš sutuoktinių klausimas? Kokią įtaką čia turi šeimos turto statusas?

Kokiais atvejais Aušra galėtų kreiptis į teismą dėl išlaikymo formos pakeitimo, jei būtų priteistas išlaikymas pinigine forma? Ar turėtų reikšmės aplinkybė, kad Gintautas turi įsiskolinimų dėl vaiko išlaikymo, arba aplinkybė, kad prašomą priteisti nekilnojamąjį turtą reikia išlaikyti, o motinos pajamos yra palyginti nedidelės?

Lietuvos pilietė Rūta, išvykusi dviejų mėnesių stažuotės į Taliną, susipažino su Estijos piliečiu Kimu. Po dar dviejų mėnesių jie susituokė. Kimas atvyko gyventi į Lietuvą. Po metų jie nusprendė išsituokti, tačiau nesutarė dėl turto pasidalijimo. Santuokos metu Kimas Taline pirko butą, tam naudodamas apie 80 proc. Lėšų, kurias buvo sutaupęs iki santuokos sudarymo.

  • Teisė Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (1457 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolanta
  • Šeimos teisė uždaviniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Šeimos teisė uždaviniai. (2014 m. Birželio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/seimos-teise-uzdaviniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:10
×