Seklos Ekologinės sėklininkystės sistema


Ekologinės sėklininkystės sistema. Reikalavimai ekologinei sėklininkystei. Ekologinės sėklininkystės uždavinys. Auginant superelitinę ar elitinę sėklą. Sėklos, visas augalas ar vegetatyvinė augalo dalis. Sėklinės medžiagos skirstymas į kategorijas pagal dauginimo metus ir kokybę. Selekcinės sėklos. Superelitinės sėklos. Elitinės sėklos. Sertifikuotos. Standartinės sėklos. Ekologiškoms sėkloms keliami tokie patys kokybės reikalavimai. Ekologinėje sėklininkystėje svarbu. Norint vystyti sėklininkystę.

Auginant superelitinę ar elitinę sėklą pagrindinis uždavinys yra veislės vertingų ūkinių ir biologinių savybių palaikymas išsaugant veislės grynumą. Čia taikomos apsaugos priemonės nuo mechaniško ir biologinio užteršimo.

jie nėra genetiškai modifikuoti arba juos auginant nebuvo naudoti genetiškai modifikuoti organizmai ar produktai;

daigai turi būti auginami iš ekologiškų sėklų uždarame ar atvirame grunte pagal ekologinės gamybos ūkio reikalavimus

Selekcinės sėklos (P) – jas augina selekcininkai. Veislės grynumas ir tipingumas pasiekiamas palaikomosios selekcijos metodais.

Superelitinės sėklos (A) – padauginus vieną kartą selekcinės sėklas, gaunamos superelitinės sėklos.

Elitinės sėklos ( B) – padauginus vieną kartą superelitines sėklas, gaunamos elitinės sėklos.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (440 žodžiai)
  • Ramune
  • Seklos Ekologinės sėklininkystės sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Seklos Ekologinės sėklininkystės sistema. (2014 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/seklos-ekologines-seklininkystes-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:38
×