Sėklų dygimo priklausomybės nuo drėgmės ir temperatūros tyrimas (2)


Praktikos darbas. Sėklų dygimo priklausomybės nuo drėgmės ir temperatūros tyrimas. Tikslas - ištirti, kaip žirnių dygimas priklauso nuo aplinkos temperatūros ir drėgmės. Darbo eiga. Paimame 5 stiklines. Viskas paruošta. Diena. Rezultatai. Klausimai ir užduotys. Kokių veiksnių įtaka sėklų dygimui buvo tiriama šiuo bandymu. Pritaikymas. Kodėl sėklas prieš beriant į dirvą naudinga keletą valandų palaikyti vandenyje. Išvada. Iš dalies.


Tikslas - ištirti, kaip žirnių dygimas priklauso nuo aplinkos temperatūros ir drėgmės. Hipotezė – aš manau, kad daugiausia žirnių sudygs vietoje, kurioje šilta ir drėgna. Priemonės ir medžiagos - 5 stiklainiukai, 50 žirnių sėklų, vanduo, vata, truputis aliejaus, rašiklis.

Paimame 5 stiklines, jas sunumeruojame. Į I ir II stiklinę ant dugno įdedame sausos vatos, o į III ir IV – vienodu vandens kiekiu sudrėkintos. Į visas įberiame po 10 pupelių sėklų. V stiklinėje sėklas užpilame vandeniu, o ant viršaus įpilame truputį aliejaus. Stiklines su sėklomis 3 paras laikome skirtingoje temperatūroje: pirmą, trečią ir ir penktą - +20 °C, o antrą ir ketvirtą – esant 0 °C. Stebime, kiek sėklų sudygs po 3 parų kiekvienoje stiklinėje, suskaičiuojame ir palyginame sudygusių sėklų skaičių.

Kodėl sėklas prieš beriant į dirvą naudinga keletą valandų palaikyti vandenyje? Tam, kad greičiu dygtų, nes drėgmė yra vienas iš pagrindinių veiksnių sėkloms dygti Kodėl negalima šilumamėgių augalų, pavyzdžiui, agurkų, sėklų berti į dirvą anksti pavasarį? Nes šios sėklos mėgsta šilumą, o žemė dar nėra pakankamai įšilusi.

  • MS PowerPoint 1418 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (444 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Justė
  • Sėklų dygimo priklausomybės nuo drėgmės ir temperatūros tyrimas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Sėklų dygimo priklausomybės nuo drėgmės ir temperatūros tyrimas (2). (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/seklu-dygimo-priklausomybes-nuo-dregmes-ir-temperaturos-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 20:16
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo