Sėkmės planavimas


Vadybos referatas. Įvadas. Aplinkos valdymas. Motyvacija ir sėkmė. Komunikacijos veiksnys. Vadyba ir vadovo vaidmuo. Išvados. Literatūra. Priedas.


Dažnai girdime besiskundžiančius žmones, kurie patys tiki ir mėgina kitus įtikinti nieko nespėjantys, vienu metu dirbantys daugybę darbų ir vis tiek nepasiekiantys savo tikslų. Žmonija dar niekada negyveno tokiais dinamiškais laikais ir tokioje dinamiškoje aplinkoje. Sparčiai tobulėjančios technologijos ir globalizacija suteikia galimybę – kartu ir įpareigoja – dirbti ir sprendimus priimti greitai. Tačiau reikalavimai darbų kokybei nesumažėjo, o tolerancija klaidoms – nepadidėjo. Tiek individualiai, tiek organizacijos veiklai keliamas svarbiausias reikalavimas – tik įgyvendinus užsibrėžtus tikslus ją galima vadinti sėkminga.

Skirtingiems žmonėms sėkmė gali reikšti skirtingus dalykus. Todėl taip pat svarbu trumpai apibrėžti, kad šiame referate svarbiausiais sėkmės kriterijais yra laikomi šie: įgyvendinimo procesas, šio proceso kuriamos vertės suvokimas ir pasitenkinimas pasiektu rezultatu.

Vadybos temomis rašančių autorių darbuose daug rašoma apie tai, kaip pasiekti sėkmę. Šio referato tikslas – išanalizuoti ir kompaktiškai pristatyti vadybos principus ir aspektus, kurie yra svarbiausi sėkmingai veiklai dinamiškoje – greitų sprendimų ir rezultatų reikalaujančioje – aplinkoje. Užsibrėžtam tikslui įgyvendinti keliami šie uždaviniai:

įvertinti aplinkos veiksnių valdymo svarbą planavimo procese;

išanalizuoti motyvacijos įtaką planavimo proceso sėkmei;

išanalizuoti komunikacijos veiksnio įtaką planavimo proceso sėkmei;

įvertinti vadybos modelio ir vadovo vaidmens svarbą planavimo procese.

Šis darbas yra naudingas ir aktualus tuo, kad padeda suprasti vadybos bei sėkmingos veiklos planavimo pagrindus, kurie gali būti pritaikyti praktinėse situacijose. Taip pat pateikia atsakymus į klausimus apie veiklos efektyvumo didinimą, su kuriais susiduriame daugelis – nepriklausomai nuo veiklos srities, išsilavinimo ar darbo patirties.

Sėkmės arba sėkmingos veiklos planavimas – kompleksiškas procesas, kurio metu susiduriama su dinamiškos aplinkos iššūkiais. Dinamišką aplinką galima apibūdinti kaip situacijas, kuriose sudėtinga prognozuoti veiklos rezultatus. Planavimo procesas – tai siekis nustatyti tikslus ir numatyti veiksmus, kurių reikia užsibrėžtiems tikslams įgyvendinti. Kartu tai yra siekis transformuoti dinamišką aplinką į statišką aplinką ir įveikti netikėtus pokyčius. Veikiant dinamiškoje aplinkoje gali kilti pačių įvairiausių problemų ar iššūkių: planavimo sunkumai, trumpi laiko terminai, didelė priklausomybė nuo aplinkos veiksnių, rezultatų neapibrėžtumas, balansavimas tarp lankstumo ir patikimumo, balansavimas tarp sprendimų priėmimo greičio ir jų kokybės ir kt.

Ko gero, didžiausi iššūkiai planuojant yra susiję su laiku. Žinoma, dinamiškoje aplinkoje pastangos suvaldyti laiką kelia ir įvairių iššūkių. Uždelsus priimti sprendimus ar panaudoti tam tikras priemones, galima prarasti galimybes pasinaudoti palankiomis aplinkybėmis. Bet to, tai mažina individualų ar organizacinį konkurencingumą rinkoje, ypač kai konkurentai sugeba greičiau priimti sprendimus ir veikia efektyviau. (13, 14)

Priemonės, kurios tiko vieną kartą, kitą kartą gali jau nebetikti. Planuojant laiką svarbu ne tik jį pristabdyti, bet ir nuo jo neatsilikti. Informacijos, priemonių, produktų standartai ilguoju laikotarpiu gali išlikti panašūs, tačiau detalės nuolat keičiasi ir yra tobulinamos. Todėl svarbu stebėti naujausias tendencijas, laikotarpio madas ir prie jų prisitaikyti – investuojant į naujas priemones ar žinių atnaujinimą.

Efektyvaus laiko planavimo būdą galime pasirinkti patys. Viena alternatyva – kruopščiai planuoti kiekvieną minutę, o kita alternatyva – tai vadinamasis banglentininko požiūris. Banglentininkas turi tikslą – kuo ilgiau skrieti bangos viršūne. Dirbtinai bangų sukelti negali, tad belieka laukti geriausio momento tikslui pasiekti ir tausoti jėgas. (3, 43) Planavimo proceso sėkmę parodys pasiekti (arba ne) tikslai. Tačiau nebūtina pasyviai laukti, stebint aplinką. Galima pamėginti atsakyti į keletą teiginių, padėsiančių ištaisyti laiko planavimo spragas. Jeigu į kurį nors iš šių teiginių atsakymas yra neigiamas – laiko valdymo pagrindai nėra labai tvirti (3, 43):

 • Vadyba Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Monika
 • 14 puslapių (3777 žodžiai)
 • Kolegija
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 41 KB
 • Sėkmės planavimas
  10 - 4 balsai (-ų)
Sėkmės planavimas. (2016 m. Sausio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/sekmes-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:51