Sėkmingas intelektas


Sėkmingo intelekto teorija pagal Rober J. Stenberg. Sėkmingo intelekto įvertinimas. Kūrybinis intelektas. Praktinis intelektas. Visi trys intelekto aspektai kartu. Vidinio validumo tyrimai. Išorinio validumo tyrimai. Išvados.


2 elementas kalba, kad žmonės, kurie yra puikūs intelektinių jėgų visuomenėje, yra nustatę savo stipriąsias ir silpnąsias puses, ir radę būdų, kaip efektyviai dirbti per stipriųjų ir silpnųjų pusių modelį, t.y. stipriosiomis savybėmis kompensuojamos silpnosios.

Nėra vienos uniformos sėkmingai karjerai. Apsvarstykime, pavyzdžiui, mokytojus. Pedagogai dažnai bando išskirti savybes kaip mokytojų ekspertų, ir iš tiesų, jie išsiskiria keletą tokių savybių. Bet tiesa yra ta, kad mokytojai gali tobulėti įvairiais būdais. Kai kurie mokytojai geriau dirba ir daugiau suteikia vesdami didelias paskaitas, kiti vesdami mažus seminarus, dar kiti gali mokyti po vieną asmenį (individualiai). Geri mokytojai išsiaiškina savo stipriąsias puses ir stengiasi organizuoti savo mokymą, naudodamiesi savo stipriosiomis pusėmis ir tuo pačiu metu kompensuodami arba ištaisydami savo trūkumus. Komandinis mokymas yra vienas iš būdų tai padaryti, nes vienas mokytojas gali kompensuoti tai, ko kitas neturi. Ta pati tiesa taikoma bet kurioje karjeroje(šakoje).

3 elementas kalba, kad intelekto platusis apibrėžimas reiškia daugiau negu "prisitaikyti prie aplinkos", kuris yra intelekto tradicinių apibrėžimų ramstis. Sėkmingo intelekto teorija išskiria tarp prisitaikymo, formavimo ir pasirinkimo.

Gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos svarbus gyvenime, ir yra ypač svarbu asmenims, kurie pakeičia aplinką, o ši skiriasi nuo ankstesnės, kur buvo leidžiamas laikas anksčiau. Jeigu nėra prisitaikoma, gali nepavykti perkelti įgūdžius. Visą gyvenimą aplinkos sąlygos nuolat keičiasi, pavyzdžiui, finansinių investicijų, jeigu labai pasisekė vienu metu, kitu gali visiškai nepasisekti. Akivaizdu, kad prisitaikymas yra pagrindinis gebėjimas kalbant apie intelekto apibrėžimą.

Kaip bebūtų gyvenime, prisitaikymo neužtenka. Prisitaikymas turi balansuotis su formavimusi. Formavime, žmogus keičia aplinką, kad joje tiktų toks koks yra, o ne keičia save, kad tiktų aplinkoje.. Tikrai puikūs žmonės bet kurioje srityje yra ne tik adapteriai, bet taip pat atlikėjai. Jie pripažįsta, kad jie negali pakeisti visko, bet jei jie nori turėti įtakos pasaulyje, jie turi pakeisti kai kuriuos dalykus. Dalis sėkmingo intelekto yra nuspręsti, ką norite pakeisti, o tuomet kaip jį pakeisti.

4 elementas kalba, kad sėkmingas intelektas apima platesnį spektrą gebėjimų, nei paprastai matuojama intelektų testai ir akademiniai įgūdžiai. Daugumos šių tyrimų rodmenys rodo atmintį ir analitinius gebėjimus. Kalbant apie atmintį, jie įvertina gebėjimus prisiminti ir atpažinti informaciją. Atsižvelgiant į analizės gebėjimus, jie įvertina įgūdžius, susijusius su palyginimu, vertinimu ir kritika. Tai yra svarbūs įgūdžiai per mokslo metus ir vėliau gyvenime. Žmogus turi ne tik prisiminti ir analizuoti sąvokas, bet taip pat turi gebėti kurti sąvokas ir jas taikyti. Atminties įgūdžiai persipina su analitiniu, kūrybiniu ir praktiniu mąstymu. Tai būtina, bet tai toli gražu nėra pakankama.

Pagal siūlomą intelekto teoriją, bendras procesų rinkinys pagrindžia visus intelekto aspektus. Šie procesai iškėlė universalumo hipotezę. Pavyzdžiui, problemų sprendimai, kurie yra tinkamai protingi vienoje kultūroje, gali būti skirtingi sprendimai, kurie laikomi intekeltu kitoje kultūroje, todėl reikia apibrėžti problemas ir sukurti strategijas, kad išspręsti šias problemas egzistuojančias tarp kultūrų. Kultūrose gali skirtis net intelekto reikšmė.

Komponentai yra planuoti ką daryti, stebėti kas yra padaryta ir įvertinti kaip atliekama. Pavyzdžiui pripažinti problemos egzistavimą, apibrėžiant problemos pobūdį. Stebėti problemos sprendimą ir įvertinti sprendimo strategiją po to, kai problema išspęsta.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3935 žodžiai)
  • Universitetas
  • Margarita
  • Sėkmingas intelektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sėkmingas intelektas. (2017 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingas-intelektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:54
×