Sėkmingas lyderis pristatymas


Sėkmingas lyderis. Darbo tikslas ir uždaviniai. Lyderio sąvoka. Lyderis ar vadovas. Išvados. Praktinė užduotis. Ar sutinkate su toliau atsirandančiais lyderio ir vadovo palyginimais? Sėkmingiausias lyderis pasaulyje. Antroje sėkmingiausių pasaulio. Sėkmingiausias lyderis Lietuvoje. Sėkmingiausiu lyderiu Lietuvoje laikomas „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius Algimantas Markauskas.


Darbo tikslas: išanalizuoti sėkmigo lyderio savybes Darbo uždaviniai: Apibūdinti lyderio sampratą; Išskirti sėkmingo lyderio savybes; Išanalizuoti lyderio tipus; Aptarti sėkmingą lyderiavimą. Darbo metodai: teorinės ir mokslinės literatūros, kitų informacijos šaltinių analizė.

Lyderio sąvoka dažnai tapatinama su karo vadu ar politiniu partijų ar įmonių vadovais. Tačiau dabar lyderis – žmogus prisiimantis visą atsakomybę ne tik dėl savo bet ir dėl komandos veiksmų. Jis pasižymi išskirtiniais gabumais, protu, atsakomybės toleravimu bei rizika ir smalsumu. Sėkmingas lyderis sugeba motyvuoti savo komandą, rodyti jiems pavyzdį. Lyderis daro gerus dalykus, kai tuo tarpu vadovas juos tiesiog atlieka gerai. Lyderystė – tai menas priversti kitus daryti ir padaryti tai, ko nori tu, lyg to norėtų jie patys. (Dwight D. Eisenhower).

Lyderystės esmė – nurodyti kryptį, vedanti tikslo link, paliekant veiksmų laisvę komandai. Taip ją motyvuojant ir skatinant. Žmogus turintis sprendimų laisvę tikslui pasiekti, jaučiasi labiau vertinamas, todėl jo darbo našumas didėja. Jis sieka pademonstruoti savo galimybes ir sugebėjimus.

Lyderį galime atpažinti iš santykio su žmonėmis. Jis dirba su jais, siekia bendrų rezultatų. Duoda kortas savo komandai, o pats telieka proceso auditoriumi. Vadovas – pasitiki tik sistema, jis ją palaiko, nuolat siekia valdžios, dažnai net ir bet kokia kaina. Vadovui svarbu kad būtų pasiektas rezultatas – nesvarbu kokia kaina.

  • Lyderystė Skaidrės
  • MS PowerPoint 4207 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (794 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sigita
  • Sėkmingas lyderis pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sėkmingas lyderis pristatymas. (2016 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingas-lyderis-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:21
×