Sėkmingas senėjimas


Sociologijos referatas.

Įvadas. Senyvo amžiaus specifika. Senėjimas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Senėjimo samprata. Sėkmingo senėjimo samprata. Sėkmingas senėjimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Europos Sąjungoje bei Lietuvoje vis didesnę visuomenės dalį sudaro senyvi žmonės. Įvairūs veiksniai nulemia tai, kad senyvi žmonės pamažu yra išstumiami iš visuomenės gyvenimo. Pagyvenusio amžiaus žmonėms iškyla daug problemų, kurios yra nebūdingos kitoms amžiaus grupėms. Visuomenėje vyrauja stereotipai, kad seni žmonės yra bejėgiai, negražūs, nestabilios psichikos. Kai kurie žmonės nesuprantama, kad būtent senyviems žmonėms reikia dėkoti už turimą dabartį, už galimybę iš jų pasisemti gyvenimiškos patirties. Sociologiniai tyrimai atlikti Lietuvoje parodė, kad trys iš keturių Lietuvos gyventojų galvoja, kad seni žmonės garantuoja tradicijų išsaugojimą, kad jie yra taip pat naudingi visuomenėje.

Ilgėjanti gyvenimo trukmė tai medicinos pažangos rezultatas. Bet sparčiai augant senyvo amžiaus žmonių skaičiui, visuomenė nespėja prisitaikyti prie senų žmonių grupės poreikių

Kodėl Europoje bei Lietuvoje sparčiai auga senyvo amžiaus žmonių grupė?

Kaip biologiniai, socialiniai, psichologiniai veiksniai įtakoja sėkmingą senėjimą?

Tyrimo objektas. Sėkmingo senėjimas, senėjimo samprata.

Tyrimo tikslas. Aptarti sėkmingo senėjimo veiksnius.

Aptarti sėkmingą senėjimą lemiančius veiksnius.

Teorine populiacija – mokslinė medžiaga susijusi su senėjimo analize.

Ilgą laiką yra pastebima, kad Europoje yra pastebimas spartus senyvo amžiaus žmonių populiacijos augimas. Šis senėjimas gyventojų yra vienas iš ryškiausių XX ir XXI a. fenomenų. Atlikti tyrimai senėjimo tema, teigia, kad vyresnio amžiaus žmonės Europoje sudaro didžiąją dalį gyventojų. Remiantis EUROSTAT duomenimis senyvo amžiaus žmonių skaičius viršija jaunesnių amžiaus grupių skaičių net 1,9 proc. Yra prognozuojama, kad ateityje senėjimas pasieks dar aukštesnius rodiklius ir senyvo amžiaus žmonės sudarys net 30 proc. ir daugiau visuomenės, tik vienintelė Afrika nepajus tokio stipraus senėjimo. Lietuvoje gyventojų skaičius mažėja, tačiau pagyvenusių žmonių virš 65 metų amžiaus, skaičius didėja. Remiantis Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenimis Lietuvoje buvo gauti tokie duomenys: (žiūrėti 1 lentelę)

Taigi šie duomenys parodo, kad daugausiai Lietuvoje yra 65 – 69 metų amžiaus sulaukusių žmonių, visose amžiaus grupėse pastebimas spartus augimas. Tik 70 – 74 metų amžiaus grupėje yra fiksuojamas kiekvienais metais tokio amžiaus žmonių sumažėjimas.

 • Sociologija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Eki
 • 11 puslapių (1882 žodžiai)
 • Universitetas
 • Sociologijos referatai
 • Microsoft Word 28 KB
 • Sėkmingas senėjimas
  10 - 8 balsai (-ų)
Sėkmingas senėjimas. (2016 m. Gegužės 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/sekmingas-senejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 04:54