Sėkmingo verslo planavimas


Įvadas. Verslo planavimo sėkmė. Verslo strategijos. Valdymo įtaka verslo sėkmei. Jautriausia vieta – finansai. Ab „lifosa“ trumpa apžvalga. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvos ateitis priklauso nuo to, kaip sėkmingai bus panaudota jos žmonių iniciatyva ir veiklumas, sugebėjimas ant senos ekonominės sistemos griuvėsių sukurti pagrindą rinkos ekonomikai. Iš kitos pusės, sudėtinga ekonominė situacija nėra palanki naujo verslo kūrimui. Todėl vis sunkiau pradėti ar plėsti bet kokią veiklą. Jau nepakanka turėti tik idėją, o reikia mokėti pagrįsti savo sumanymo realumą ir sugebėti jį įgyvendinti. Šiame darbe analizuosiu nuo ko priklauso sėkmingas verslas. Visiems turi būti savaime suprantama, jog stebuklų nebūna. Norimas rezultatas yra pasiekiamas per ilgą laiką su didelėmis pastangomis. Kokios turi būti pastangos ir ką būtent reikia daryti? Vienareikšmiškai sunku atsakyti į šį klausimą, todėl šiame darbe pateikiu tik pagrindines verslo sėkmės gaires bei aptariu to priežastis.


Jei komandos vadovas turi silpnąsias puses, reikia imtis priemonių jas sustiprinti. Yra kelios galimybės: 

·        Pasamdyti naujus žmones, kad užpildytų trūkstamų įgūdžių spragą;

Ilgalaikė patirtis leidžia lengvai manipuliuoti pinigais: tinkamai parinkti investicijas, tolygiai paskirstyti vidinėms įmonės reikmėms ir pan. Be abejonės visa tai turi būti planuojama. Čia reikia pateikti tris svarbias finansines ataskaitas: pinigų srauto prognozę, pajamų (pelno) ataskaitą ir prognozinį balansą.

Pinigų srauto analizė. Jame atsispindi laukiamų pinigų įplaukimų ir išplaukimų apimtys bei laikas

Pajamų (pelno) ataskaita. Pajamų (pelno) ataskaitoje pateikiami veiklos rezultatai, besiremiantys pelnu ir nuostoliais.

Jautrumo analizė. Ją būtina atlikti tam, kad būtų galima išanalizuoti neigiamas pasekmes, kurios gali kilti dėl galimų netikslumų išankstiniuose įvertinimuose.

Lūžio taško grafikas. Jis parodo pardavimų (ir gamybos) apimtį, kuri reikalinga visiems kaštams padengti. Šis grafikas apima kintamus kaštus (kintančius priklausomai nuo gamybos lygio kitimo- gamybinis darbas, pagrindinės medžiagos, paskirstymas) ir pastovius kaštus (sąlyginai nepriklausančius nuo gamybos lygio kitimo – renta, procentų mokėjimai, reklama, administracinės išlaidos ir kt.)

6. Kaip savo referato pavyzdį pateikiu trumpą vienos firmos patirties apžvalgą, kuri atitinka visus „reikalavimus“ sėkmingam verslui.

Akcinė bendrovė „Lifosa“ tapo Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuotos nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ 2005 metų nugalėtoja. Pretendentai vertinami pagal daugelį veiklos kriterijų: produkcijos ir paslaugų apimtis, pelną, investicijas į gamybą, eksporto apimtis, darbo našumą. Taip pat atsižvelgiama į naujų darbo vietų steigimą, vidutinį darbuotojų atlyginimą, naujų technologijų diegimą, darbo sąlygų gerinimą ir kt.

Akcinė bendrovė „Lifosa“ tapo Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamo konkurso „Metų gaminys 2005“ nugalėtoja.

2005 metais akcinė bendrovė „Lifosa“ rengiasi įgyvendinti du stambius investicinius projektus, patvirtintus pagrindinės akcininkės – Rusijos kompanijos „EuroChem“

2004 metais AB „Lifosa“ eksportavo 88,5 proc. pagrindinės produkcijos – diamonio fosfato. Užsienio pirkėjus pasiekė 652 tūkst. 668 tonos trąšų už 458 mln. 311 tūkst. litų. Lyginant su 2003 metais, eksporto apimtys išaugo 27 procentais.

Diamonio fosfatas eksportuojamas į beveik visas Europos Sąjungos šalis, Indiją, Pakistaną, Šiaurės ir Pietų Ameriką, Afriką. Taip pat eksportuojami pašariniai fosfatai.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2198 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iveta
  • Sėkmingo verslo planavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sėkmingo verslo planavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingo-verslo-planavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 23:18
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo