Sėkmingos derybos


Derybu nesekmes. Derybų proceso eiga. Pasiruosimas deryboms. Derybų pozicijos. Ruošimasis deryboms. Derybu uzbaigimas. Kaip sekmingai deretis. Derybu menas referatas. Pasirengimas deryboms skaidres. Kaip derybose rasti argumentu.

Pasiruošimas deryboms. Strategijos pasirinkimas. Kur kas sėdės. Derybų eiga. Taktiniai manevrai. Pozicijos stiprinimas. Priešininkų pozicijos silpninimas. Derybų užbaigimas. Derybų rezultatas. Pagrindiniai derybų vedimo trūkumai. Partnerio analizė ir savianalizė apklausos analizė išvados literatūra ir šaltiniai

Kai pusės derasi, jos paprastai tikisi ir duoti, ir gauti. Derybų dalyviai turi tikslų, kurių negali nepriklausomai vienas nuo kito įgnorint sėkmingai derėtis, reikia turėti veikimo planą – galutinį tikslą ir strategiją jam pasiekti. Kruopščiai ruoštis deryboms, kad planas būtų įgyvendintas. Pasirengimas deryboms yra pirmasis ir pats svarbiausias derybų proceso etapas. Nuo to, kaip bus pasirengta, labai priklauso būsimųjų derybų rezultatai.

Laikas prieš derybas . Itin svarbu prieš derybas skirti laiko pasiruošti ir veiksmingai tą laiką panaudoti. Skirti pakankamai laiko tyrimams tinkamai užbaigti. Reikia laiko surastiems argumentams patvirtinantiems statistikos duomenis, pavyzdžiams ir glaustoms asmenų, su kuriais bus deramasi, charakteristikoms. Įsidėmėti šią informaciją ir gudriai panaudoti.

Duomenų rinkimas. Per laiką, skirtą pasiruošti, reikia surasti išsamių duomenų apie žmones, su kuriais teks tartis, ir jų verslą. Tokius duomenis galima gauti iš elektroninių ir spaudos šaltinių. Užeiti į biblioteką, paieškoti internete , pasikalbėti su žmonėmis, kurie pažįsta tuos, su kuriais bus deramasi. Reikia peržvelgti firmos metines ataskaitas, rinkos tyrimus ir senas laikraščių iškarpas. Naršant tokius šaltinius, galima rasti iškalbingų įrodymų argumentams patvirtinti. Bet reikia būti visiškai tikram surinktų žinių teisingumu. Sukaupę krūvą duomenų reikia mokėti argumentus išdėstyti log• surenkami deryboms reikalingi dokumentai, parengiami sutarčių, • išanalizuoti problemą ir situaciją. Tikslinga aiškiai apibrėžti derybų objektą, žinoti, ko tikitės pasiekti, kodėl naudinga bendradarbiauti su partneriu, kokios stipriosios ir silpnosios jūsų įmonės pusės.

• įvertinti savo įmonės interesus, numatyti poziciją derybų metu. Interesai – svarbiausias derybų proceso elementas. Remiantis jais numatoma derybų pozicija.

• suformuluoti argumentus, kuriais bus remiamasi ginant savo poziciją: kokie svarbiausi argumentai bus akcentuojami ir kokiais pagalbiniais argumentais be• numatyti galimas alternatyvas derybų nesėkmės atžvilgiu. Žinojimas, kaip bus sprendžiama problema, jeigu derybos sužlugs, leidžia geriau pasirengti pasakyti partneriui ne . Alternatyvos turėjimas suteikia pasitikėjimo.

• numatyti bendravimo su derybų partneriu principus: kokie bus pateikiami klausimai, kokį derybų būdą ir taktiką reinformacijos šaltinis gali būti susirašinėjimo su partneriu medžiaga, jo atsiųsti oficialūs dokumentai, iš įvairių šaltinių surinkta informacija.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (3161 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Sėkmingos derybos
    9 - 2 balsai (-ų)
Sėkmingos derybos. (2010 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingos-derybos.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 27 d. 22:37
×