Sėkmingos ir nesėkmingos Lietuvos viešojo valdymo reformos referatas


Įvadas. Mokslinės literatūros analizė. Viešojo valdymo reformos samprata. Sėkminga Lietuvos viešojo valdymo reforma. Nesėkminga Lietuvos viešojo valdymo reforma. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekvienos išsivysčiusios valstybės viduje yra vykdomos vienokios ar kitokios reformos. Reformų eigai ir pobūdžiui didelę įtaką turi sparčiai besivystanti pasaulio ekonomika ir technologiniai pokyčiai, taip pat kitų pasaulio šalių valdymo struktūrų modernizavimo pavyzdžiai. Todėl valstybės valdžia suvokia, kad viešasis valdymas negali negali išlikti toks pats kaip ir anksčiau ir kiekviena atėjusi nauja vyriausybė daro vis naujas reformas valstybės viduje.

Kiekviena šalis pasirenka savo būdą, kaip gerinti valstybės valdymą, vieni seka kitų šalių pavyzdžiais, kiti siekia sukurti patys strategiją. Visos šalyje vykdomos reformos yra skirtingos savo siekiamais rezultatais, veikimo principais. Vienos reformos yra skirtos tik konkrečiai visuomenės grupei, pavyzdžiui mokslo reforma. Kitos reformos tokios kaip sveikatos reforma, mokesčių yra susijusios su visais šalies gyventojais, kuriomis yra siekiama pagerinti piliečių gyvenimo kokybę. Bet visose šalyse vykdomų reformų svarbiausias tikslas yra tas pats, siekti, kad šalies valdymas būtų kuo ekonomiškesnis ir kad veiktų geriau nei aksčiau.

Reformos yra labai aktuali tema apie kurią būtina kalbėti, nes kiekviena naujai išrinkta vyriausybė siekia įrodyti, kad sugeba valdyti valstybę ir tinkamai išnaudoti valstybės lėšas. Todėl jų pagrindinė priemonė kuri yra pasitelkiama šiam tai pasiekti yra reformos.

Po seimo rinkimų į valdžią ateinantys nauji politikai su savimi atsineša ir naujas idėjas, ir tikslus. Per rinkimus pateikti sumanymai ir tikslai yra perkeliami į įstatymų projektus, taip pat į valdymo reformų koncepcijas. Dėl tos priežasties Lietuvos viešojo administravimo reformos yra nuolat besikeičiantis reiškinys, todėl jį nuolat svarbu nagrinėti. Nuolatinis stebėjimas reformų kaitos, ar reformų testinumo, suteikia valstybei galimybę mokytis iš blogos praktikos ir remtis gerosios praktikos pavyzdžiais, o visa tai padeda siekti geresnio valstybės valdymo, kuris yra labai svarbus.

Ši tema yra aktuali tuom, kad ne visos šalyje vykdomos reformos yra sėkmingos. Tam įtakos turi, kad nemažai posovietinių valstybių nėra pilnai įvykdžiusios viešojo valdymo reformas, todėl norint, kad reformos būtų sėkmingos ir kad nereiktų po keletos metų nereiktų vėl reformuoti, reikia išsamiai išanalizuoti reformą, jos priežastis ir modelius.

Iki šiol reformos sampratą ir sėkmingas ir nesėkmingas Lietuvos viešojo valdymo reformas nagrinėjo šie autoriai.

Darbo objektas – sėkmingos ir nesėkmingos Lietuvos viešojo valdymo reformos.

Darbo tikslas – išanalizuoti sėkmingas ir nesėkmingas Lietuvos viešojo valdymo reformas.

Referatą sudaro viena teorinė dalis, kurioje yra išanalizuota viešojo valdymo reformos samprata, aptarta sėkminga Lietuvos viešojo valdymo reforma ir išnagrinėta Rašto darbo pabaigoje yra pateikiamos išvados ir literatūros sąrašas.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2730 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Sėkmingos ir nesėkmingos Lietuvos viešojo valdymo reformos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sėkmingos ir nesėkmingos Lietuvos viešojo valdymo reformos referatas. (2018 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingos-ir-nesekmingos-lietuvos-viesojo-valdymo-reformos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 22:18
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo