Sėkmingos vadovo savybės: studento požiūriu


Įvadas. Vadovų asmeninės charakterio savybės. Tyrimo rezultatai. Išvados. Priedai. Literatūra.

Pastarosiomis dienomis nemažai žmonių nori įkurti savo verslą. Taip yra todėl, kad tai yra vienas iš geriausių būdų dirbti mylimą darbą ir nesukti galvos dėl pinigų. Vieniems pasiseka suburti geras komandas ir sukurti klestinčius verslus, o kitiems ne. Šioje vietoje iškyla klausimas – kodėl? Atsakymas – vieni žmonės turi asmenines savybes, kurios užtikrina verslo sėkmingumą, o kiti – ne.

Dabar vadovavimas žymiai skiriasi nuo to, koks buvo praeityje. Įmonėms vis labiau reikia vadovų turinčių ne tik tradicinius verslo administracinius įgūdžius. Įprastinį vadovo gebėjimą stabilizuoti įmonės padėti ir palaikyti nuolatinę tvarką bei pusiausvyrą keičia gebėjimas vadovui būti visapusišku. Dabar vadovui būtina sukurti šiltą aplinką, kurioje kiekvienam darbuotojui rūpėtų įmonės tikslai, darbuotojas jaustųsi pilnaverte įmonės dalimi ir turėtų visišką laisvę atsiskleisti.

Nuo vadovaujančias pareigas užimančių žmonių priklauso bet kurio verslo pasisekimas. Yra pora variantų – arba sėkmingo vadovo dėka verslas klesti, arba dėl jo kompetencijos trūkumo verslas žlunga.

Kadangi mes esame tarptautinio verslo studentai ir būsimieji vadybininkai bei verslininkai, mums ši tema yra be galo aktuali. Mums svarbu tiksliai ir sąžiningai sužinoti studentų nuomones apie sėkmingą vadovą, kad galėtume tobulinti savo vadovavimo savybes ir pritaikyti šias naudingas žinias ateityje.

Gavę šią užduotį, nusprendėme apklausti kelių aukštųjų mokyklų studentus, kad sužinotume jų nuomonę apie tai, kokios yra pagrindinės sėkmingo vadovo savybės, kokios asmeninės savybės nulemia verslo sėkmę. Taigi šiame darbe pristatysime teorinę dalį apie verslininko savybes bei apžvelgsime rezultatus, kuriuos gavome atlikdami šį tyrimą. Bandysime padaryti sėkmingo verslininko portretą, nurodydami svarbiausias charakterio savybes, kurios reikalingos verslininkui, norinčiam sėkmingai plėtoti verslą ir įsitraukti į rinką.

Ruošiantis pristatymui ir ieškant medžiagos, mes radome kelis mokslinius straipsnius atitinkančius mūsų pasirinkta temą. Nagrinėdami straipsnius bandėme suvokti, kokios vadovo savybės nulemia verslo sėkmę. Todėl pateiksime keletą straipsnių ištraukų, kurios padėjo mums atlikti šį tyrimą.

Tyrimas „Vadovo savybių reikšmė organizacijos veiklos rezultatams“ atliktas UAB „Teltera“

Apibendrinus šį mokslinį straipsnį galime teigti, jog ir UAB „Teltera“ darbuotojų požiūris mažai kuo skiriasi nuo mūsų apklausos dalyvavusių studentų nuomonės apie sėkmingą vadovą. Asmuo norintis tapti geru vadovu, turėtų pamiršti seniau buvusį priimtiną hierarchinį valdymą. Dabar vadovas turi pažinti savo kolektyvą ir su juo bendradarbiauti. Jis neturi spausti savo darbuotojų, jis turi juos skatinti. Vežimas – tai įmonė, vadeliotojas- tai vadovas, arkliai – darbuotojai. Šis mechanizmas, neturi veikti pagal karietos schema. Dabar vadeliotojas – vadovas turi būti arklys lyderis, vedantis savo banda link norimo tikslo, rodantis jiems kelią, teisingą kryptį, skatindamas juos, dirbantis išvien su komanda, o ne paskiriantis visos darbo ir atsakomybės

Sudarant vadovų asmeninių ir dalykinių savybių ugdymo modelį, vadovų savybių ugdymas analizuotas kaip vadovavimo procese pasitelkiamos vienos iš personalo valdymo veiklos – personalo ugdymo, dalis. Todėl vadovų asmeninių ir dalykinių savybių organizacijoje ugdymas siejamas su organizacijos personalo ugdymu, kurio viena iš strateginių krypčių – ugdyti organizacijoje dirbančių vadovų, turinčių karjeros siekimo ketinimų, asmenines ir dalykines savybes, reikalingas vadovaujančiam darbui.

VEIKLA (besiugdančiojo aktyvi veikla – tiek susijusi su karjera, tiek visiškai nieko bendra su ja neturinti); ƒ

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 276 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3296 žodžiai)
  • Zel
  • Sėkmingos vadovo savybės: studento požiūriu
    10 - 2 balsai (-ų)
Sėkmingos vadovo savybės: studento požiūriu. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingos-vadovo-savybes-studento-poziuriu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:27
×