Sėkmingų žmonių įpročiai


Įžanga. Būk proaktyvus. Pradėdamas galvok apie pabaigą. Pradėk nuo svarbiausių dalykų. Viešosios pergalės. Apibendrinimas.

Šiame darbe analizuosiu knygą "7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai", ir pabandysiu atskleisti mane labiausiai pakeitusius ir sužavėjusius įpročius, padėjusius judėti link sėkmės.

Savivokos paradigma-tai žemėlapis padedantis suprasti pačią žmogaus prigimtį. Socialinė paradigma teigia, kad mus formuoja aplinkos sąlygos. Egzistuoja trys socialiniai žemėlapiai : genetinis determinizmas, psichologinis determinizmas, socialinis determinizmas. Visi šie žemėlapiai remiasi stimulo ir atsako teorija. Jos pagrindinė idėja yra ta, kad į kiekvieną konkretų stimulą mes atsakome konkrečia reakcija. Be savivokos žmogus dar turi sąžinę, kas mums padeda suprasti, kas yra gera, o kas bloga. Dar esame apdovanoti laisva valia- galime daryti tai ką mums liepia, arba tam atsispirti. Taigi, mes esame unikalūs ir galime rinktis kaip atsakyti į stimulą. Todėl labai svarbu išsiaiškinti kiek tu esi proaktyvus.

Proaktyvumas tai nuolatinis pasirengimas elgtis aktyviai. Mūsų elgesį lemia sprendimai, o ne sąlygos. Taigi viskas priklauso nuo veiksmų. Proaktyvūs žmonės visų pirma vadovaujasi vertybėmis, o ne jausmais. Visai kitokie yra reaktyvūs žmonės, kurie yra priklausomi nuo aplinkos. Tokios asmenybės dažnai pasiduoda jausmams jie priklauso nuo aplinkybių, nuo sąlygų. Jei aplinkiniai juos gerai vertina, jie aučiasi gerai, jei nevertina- jie puola gintis. Reaktyvios asmenybės žodynas: Nieko negaliu padaryti... Toks jau esu... Negaliu... Proaktyvių asmenų žodynas: Galiu elgtis kitaip... Renkuosi... Aš valdau savo jausmus... Štai kriterijai pagal kuriuos galime priskirti save prie proaktyvių ar reaktyvių žmonių.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erikas
  • Sėkmingų žmonių įpročiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Sėkmingų žmonių įpročiai. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sekmingu-zmoniu-iprociai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 16:15
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!